Chwila oddechu

08 kw. 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Optymistyczny początek

Początek tygodnia dla naszej waluty przebiega całkiem nieźle. W poniedziałek złotówka zyskuje w stosunku do głównych walut. Jest to najprawdopodobniej spowodowane chwilowym spokojem na rynkach. Cena funta brytyjskiego spadła do 4,95 zł. Frank szwajcarski wyceniany jest na 3,80 zł. Tyle samo zapłacimy za dolara amerykańskiego. Z kolei euro wyceniane jest na 4,28 zł.

Zamówienia

Po piątkowych emocjach związanych z odczytami z amerykańskiego rynku pracy na giełdach nie widać już śladu. Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny również nie zachęcał do podejmowania decyzji. Dopiero po południu poznaliśmy istotne dane. Ze Stanów Zjednoczonych napłynęły dane dotyczące dynamiki zamówień na dobra. W ujęciu miesięcznym dynamika ta spadła o tyle, o ile spodziewali się analitycy. Nie było zatem wyraźnej zmiany na rynkach.

Co przyniesie tydzień

Na środę zaplanowany jest szczyt przedstawicieli UE w sprawie przedłużenia terminu brexitu. Do tego czasu Theresa May powinna dojść do porozumienia z brytyjskimi parlamentarzystami. Możemy zatem spodziewać się zwiększonej zmienności na parach funtowych, którą wywołać mogą nawet najmniejsze plotki.

Poza tym w tym tygodniu poznamy tzw. minutki z posiedzenia FED, a także decyzję EBC w sprawie stóp procentowych.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Widok z płaskowyżu

31 mar 2023

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Inflacja w dół!

30 mar 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Czy gospodarka słabnie?

29 mar 2023

Dawid Górny