To nie był tydzień złotówki

16 mar 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Nasza waluta słabnie

Mijający tydzień nie był najlepszym dla polskiego złotego. Nasza waluta traciła solidarnie wobec każdej z głównych walut. W tym tygodniu frank szwajcarski ponownie przebił w górę poziom 3,60 zł. W piątek zapłacimy 6 groszy więcej za funta brytyjskiego aniżeli w poniedziałek. Jego aktualna cena wynosi 4,77 zł. Euro po raz kolejny kosztuje więcej niż 4,20 zł, a dokładniej mówiąc niecałe 2 grosze więcej.  Z kolei o nieco ponad 2 grosze podrożał dolar. Obecnie kosztuje on 3,42 zł.

Po południu czas na Stany

Jako pierwsze zza oceanu nadeszły informacje z amerykańskiego rynku nieruchomości. Dane te niestety trochę rozczarowały. Zarówno liczba pozwoleń, jak i liczba rozpoczętych budów domów okazała się niższa od spodziewanych. Nie wpłynęło to jednak znacząco na notowania dolara. Dzieje się tak zapewne dlatego, że inwestorzy wyczekują już przyszłotygodniowych wydarzeń. Mianowicie decyzji o podwyższeniu stóp procentowych przez FOMC. Bacznie również będą się przyglądać komunikatom dostępnym po posiedzeniu komisji. Doszukiwać się będą bowiem wskazówek co do prowadzenia dalszej polityki monetarnej w USA, a także wskazówek co do potencjalnej liczby kolejnych podwyżek stóp procentowych.

W późniejszych godzinach poznamy jeszcze dane dotyczące dynamiki przemysłowej czy raport Uniwersytetu Michigan. Nie powinny one jednak wpłynąć na postawy inwestorów.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Apetyt na ryzyko wraca, PLN zyskuje

28 mar 2023

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Chwila spokoju wywołuje konsolidację

27 mar 2023

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Chwila spokoju wywołuje konsolidację

27 mar 2023

Adam Fuchs