pl
Strona główna > Komentarze walutowe > To nie był tydzień złotówki

To nie był tydzień złotówki

16 mar 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Nasza waluta słabnie

    Mijający tydzień nie był najlepszym dla polskiego złotego. Nasza waluta traciła solidarnie wobec każdej z głównych walut. W tym tygodniu frank szwajcarski ponownie przebił w górę poziom 3,60 zł. W piątek zapłacimy 6 groszy więcej za funta brytyjskiego aniżeli w poniedziałek. Jego aktualna cena wynosi 4,77 zł. Euro po raz kolejny kosztuje więcej niż 4,20 zł, a dokładniej mówiąc niecałe 2 grosze więcej.  Z kolei o nieco ponad 2 grosze podrożał dolar. Obecnie kosztuje on 3,42 zł.

Po południu czas na Stany

    Jako pierwsze zza oceanu nadeszły informacje z amerykańskiego rynku nieruchomości. Dane te niestety trochę rozczarowały. Zarówno liczba pozwoleń, jak i liczba rozpoczętych budów domów okazała się niższa od spodziewanych. Nie wpłynęło to jednak znacząco na notowania dolara. Dzieje się tak zapewne dlatego, że inwestorzy wyczekują już przyszłotygodniowych wydarzeń. Mianowicie decyzji o podwyższeniu stóp procentowych przez FOMC. Bacznie również będą się przyglądać komunikatom dostępnym po posiedzeniu komisji. Doszukiwać się będą bowiem wskazówek co do prowadzenia dalszej polityki monetarnej w USA, a także wskazówek co do potencjalnej liczby kolejnych podwyżek stóp procentowych.

W późniejszych godzinach poznamy jeszcze dane dotyczące dynamiki przemysłowej czy raport Uniwersytetu Michigan. Nie powinny one jednak wpłynąć na postawy inwestorów.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak