Brexit dobiega końca?

15 lis 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka traci

Pomimo bardzo dobrych wczorajszych odczytów dotyczących dynamiki Produktu Krajowego Brutto w III kwartale złotówka osłabia się w stosunku do większości głównych walut. Nie są to jednak, póki co, znaczące ruchy. Dolar podrożał do 3,80 zł. Frank szwajcarski kosztuje 3,78 zł. Z kolei za euro zapłacimy dziś 4,29 zł.

Funt tonie

Jedyną z głównych walut, do których złotówka w dniu dzisiejszym zyskuje jest funt. Po ostatnich doniesieniach brytyjska waluta nie radzi sobie najlepiej na szerokim rynku. Najprawdopodobniej Wielka Brytania odpuściła temat Irlandii, a dodatkowo ze swojej posady zrezygnował główny negocjator Theresy May. Funtowi nie pomagają również odczyty makroekonomiczne. Po średnich danych z rynku pracy przyszedł czas na rozczarowującą publikację sprzedaży detalicznej. Aktualnie cena brytyjskiej waluty wynosi 4,86 zł.

Po południu Stany

W godzinach popołudniowych handel na rynkach przebiegać będzie pod dyktando publikacji zza oceanu. W Stanach Zjednoczonych opublikowany zostanie szereg danych z tamtejszej gospodarki. Do najważniejszych odczytów należeć będą wyniki sprzedaży detalicznej, wnioski o zasiłki dla bezrobotnych, zmiany cen importu i eksportu czy zmiany zapasów paliw i gazów.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bail-out wisi nad rynkiem

03 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak