Brexit dobiega końca?

15 lis 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka traci

Pomimo bardzo dobrych wczorajszych odczytów dotyczących dynamiki Produktu Krajowego Brutto w III kwartale złotówka osłabia się w stosunku do większości głównych walut. Nie są to jednak, póki co, znaczące ruchy. Dolar podrożał do 3,80 zł. Frank szwajcarski kosztuje 3,78 zł. Z kolei za euro zapłacimy dziś 4,29 zł.

Funt tonie

Jedyną z głównych walut, do których złotówka w dniu dzisiejszym zyskuje jest funt. Po ostatnich doniesieniach brytyjska waluta nie radzi sobie najlepiej na szerokim rynku. Najprawdopodobniej Wielka Brytania odpuściła temat Irlandii, a dodatkowo ze swojej posady zrezygnował główny negocjator Theresy May. Funtowi nie pomagają również odczyty makroekonomiczne. Po średnich danych z rynku pracy przyszedł czas na rozczarowującą publikację sprzedaży detalicznej. Aktualnie cena brytyjskiej waluty wynosi 4,86 zł.

Po południu Stany

W godzinach popołudniowych handel na rynkach przebiegać będzie pod dyktando publikacji zza oceanu. W Stanach Zjednoczonych opublikowany zostanie szereg danych z tamtejszej gospodarki. Do najważniejszych odczytów należeć będą wyniki sprzedaży detalicznej, wnioski o zasiłki dla bezrobotnych, zmiany cen importu i eksportu czy zmiany zapasów paliw i gazów.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Mocny początek czerwca w wykonaniu złotego

05 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty odrabia straty

02 cze 2023

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Słabe prognozy dla europejskiego przemysłu

01 cze 2023

Dawid Górny