Prawie bez zmian

Wczorajsza decyzja członków Rezerwy Federalnej tylko chwilowo osłabiła złotówkę wobec dolara. Z wczorajszych poziomów w okolicy 3,94 zł, dziś amerykańska waluta ponownie kosztuje dwa grosze mniej. Również nie widać zbyt dużego ruchu na naszej walucie po słabym odczycie produkcji przemysłowej, która miesiąc do miesiąca zmalała o 6%. Za franka szwajcarskiego zapłacimy dziś 3,95 zł. Z kolei cena funta brytyjskiego spadła do 4,88 zł,a euro wyceniane jest na 4,34 zł.

FOMC zdecydował

Na wczorajszym posiedzeniu Komisji ds. Otwartego Rynku zapadła decyzja o obniżce stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych o 25 punktów bazowych, do poziomu 1,75 % – 2%. Takiej decyzji spodziewali się analitycy, jednak mimo to kurs dolara chwilowo dość mocno się umocnił. Podczas konferencji prasowej Jerome Powell również nie zaskoczył rynków. Usłyszeliśmy bowiem standardowe zwroty, że bankierzy centralni będą przyglądać się danym z gospodarki gospodarce i odpowiednio dostosowywać politykę pieniężną do sytuacji.

Czwartek też ciekawy

W kalendarzu makroekonomicznym widnieje dziś sporo interesujących pozycji. Czwartek zdominowany jest przez odczyty decyzji banków centralnych. W Japonii tamtejsze władze monetarne nie zmieniły polityki pieniężnej pozostawiając stopy procentowe na niezmienionych poziomach. Również w Szwajcarii nie dokonano żadnych zmian w koszcie pieniądza. W późniejszych godzinach czeka nas decyzja oraz konferencja prasowa Banku Anglii oraz tradycyjnie poznamy kilka danych zza oceanu.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Co ma piernik sprzedaż detaliczna do wiatraka?

17 Wrz 2021

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Ani słowa o inflacji

16 Wrz 2021

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Deklinacja inflacji

15 Wrz 2021

Krzysztof Adamczak