pl

Black Friday

24 lis 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Na rynkach spokojnie

    Szał zakupów związany z tzw. czarnym piątkiem nie udzielił się za bardzo inwestorom. Wiąże się to zapewne z tym, że po prostu większość z nich za oceanem wzięła po prostu wolne i celebruje długi weekend związany z wczorajszym Świętem Dziękczynienia. Nie oznacza to jednak braku  odczytów ze Stanów Zjednoczonych. A te okazuje się, że będą dość ważne dla amerykańskiej waluty. przed godziną 16:00 poznamy bowiem odczty indeksow PMI zarówno dla przemysłu, jak i dla usług. PMI dla usług prognozowany jest na 55,5 pkt, a dla przemysłu na 54,9 pkt. Każdy odczyt powyżej tych wartości może nieznacznie umocnić dolara.

Zakaz handlu

    Dziś w Sejmie uchwalona została ustawa zakazująca handlu w niedziele.  Oczywiście nie wszystko od razu. Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą ostatecznie wygasić niedzielny handel w roku 2020. Dodatkowo Główny Urząd Statystyczny opublikował dziś dane z rynku pracy. W październiku stopa bezrobocia spadła do 6,6%,co jest zgodne z oczekiwaniami. Jednakże ani jedno ani drugie wydarzenie nie wpłynęło na notowania złotówki, która można powiedzieć, że nadal porusza się w kanale spadkowym. . Dolar wyceniany jest dziś na 3,54 zł. Cena zakupu euro wynosi 4,20 zł. Funt kosztuje 4,72 zł, a frank szwajcarski 3,61 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ujemna korelacja USD vs surowce nie działa
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

EBC nie zmienia stóp procentowych
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja w USA idzie na tapet
Dawid Górny