Black Friday

24 lis 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Na rynkach spokojnie

Szał zakupów związany z tzw. czarnym piątkiem nie udzielił się za bardzo inwestorom. Wiąże się to zapewne z tym, że po prostu większość z nich za oceanem wzięła po prostu wolne i celebruje długi weekend związany z wczorajszym Świętem Dziękczynienia. Nie oznacza to jednak braku  odczytów ze Stanów Zjednoczonych. A te okazuje się, że będą dość ważne dla amerykańskiej waluty. przed godziną 16:00 poznamy bowiem odczty indeksow PMI zarówno dla przemysłu, jak i dla usług. PMI dla usług prognozowany jest na 55,5 pkt, a dla przemysłu na 54,9 pkt. Każdy odczyt powyżej tych wartości może nieznacznie umocnić dolara.

Zakaz handlu

Dziś w Sejmie uchwalona została ustawa zakazująca handlu w niedziele.  Oczywiście nie wszystko od razu. Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą ostatecznie wygasić niedzielny handel w roku 2020. Dodatkowo Główny Urząd Statystyczny opublikował dziś dane z rynku pracy. W październiku stopa bezrobocia spadła do 6,6%,co jest zgodne z oczekiwaniami. Jednakże ani jedno ani drugie wydarzenie nie wpłynęło na notowania złotówki, która można powiedzieć, że nadal porusza się w kanale spadkowym. . Dolar wyceniany jest dziś na 3,54 zł. Cena zakupu euro wynosi 4,20 zł. Funt kosztuje 4,72 zł, a frank szwajcarski 3,61 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bez zmian po raz trzeci!

08 gru 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Czy RPP podtrzyma etap pauzy?

07 gru 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrost stóp procentowych!?

06 gru 2022

Dawid Górny