pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Bez większych reakcji

Bez większych reakcji

15 mar 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Na złotym spokojnie

    Końcówka tygodnia przebiega dość spokojnie na polskich parach walutowych. Dolar amerykański aktualnie wyceniany jest na 3,80 zł. Za franka szwajcarskiego zapłacimy dziś 3,78 zł, a za wspólną walutę 4,30 zł. Na notowania naszej waluty nie wpłynęły w znacznym stopniu dobre odczyty inflacji konsumenckiej.

Bez zaskoczenia

    Wczoraj wieczorem odbyło się kolejne głosowanie w Izbie Gmin. Po wcześniejszym odrzuceniu projektu zasad wyjścia Wielkiej Brytanii z UE oraz odrzuceniu możliwości tzw twardego brexitu w czwartek decydowano o przesunięciu terminu brexitu. Tutaj podobnie jak podczas poprzednich głosowań nie było zaskoczenia. Parlamentarzyści zdecydowali, że chcą zostać w Unii trochę dłużej. Takie decyzje najprawdopodobniej doprowadzą do rozpisania nowych wyborów, a w konsekwencji nawet do powtórzenia referendum. Brak zaskoczenia wśród inwestorów było widać na notowaniach brytyjskiej waluty. Obecnie funt wyceniany jest na 5,03 zł.

Popołudnie ze Stanami

    Popołudnie przedstawia się ciekawie pod względem liczby publikacji z amerykańskiej gospodarki. Do najważniejszych z nich należeć będzie odczyt dynamiki produkcji przemysłowej, raport Uniwersytetu Michigan oraz napływ kapitału do USA. Należy zatem zwrócić większą uwagę na wahania kursu dolara.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Cięcie stóp w USA dopiero po wyborach?
Krzysztof Pawlak