pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Bank Anglii obniży stopy?

Bank Anglii obniży stopy?

01 lip 2016 Autor: Krzysztof Furmańczak

Możliwa obniżka stóp procentowych w Wielkiej Brytanii.

Podczas wczorajszego przemówienia prezes Banku Anglii Mark Carney powiedział, że Wielka Brytana jest może poradzić sobie z nadchodzącymi zmianami. Jej gospodarka jest w stanie dostosować się do nowej sytuacji dzięki “dużym rezerwom kapitału ludzkiego, światowej renomy infrastrukturze i regulacjom prawnym ”. Dodał także, że “nie jest pytaniem czy Wielka Brytania się dostosuje do nowych warunków tylko jak szybko”. Według Carneya pogorszeniu uległy perspektywy ekonomiczne i w związku z tym potrzebne jest poluzowanie polityki monetarnej tego lata.   

Wypowiedź szefa Banku Anglii rozbudziła nadzieje na obniżki stóp procentowych. Funt wyraźnie osłabił się. GBPUSD spadł o blisko 200 pipsów, z kolei EURGBP wzrósł o ponad 100 pipsów. Wyraźną reakcję było widać także w realcji funta do złotówki. W ciągu kilku minut cena brytyjskiej waluty spadła z 5,3115 pln do 5,2480 pln.

Aktualnie rodzima waluta traci na wartości. Euro podrożało względem wczorajszego zamknięcia o 2 grosze do poziomu 4,3974 pln. Dolar kosztuje 3,9488 pln, czyli o 0,5 grosza więcej niż w czwartek. Frank podobnie jak dolar podskoczył o 2 grosze, zapłacimy za niego 4,0615 pln. Kurs funta wynosi 5,2563 pln.

W kalendarzu makro o godz  15:45 poznamy Indeks PMI dla przemysłu z USA. O godz. 16:00 zostanie opublikowany Indeks ISM dla przemysłu.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Mocny początek złotego
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

USD nie odpuszcza, ale PLN się broni
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

SNB obniża, CHF traci
Adam Fuchs