Bank Anglii obniży stopy?

01 lip 2016 Autor: Krzysztof Furmańczak

Możliwa obniżka stóp procentowych w Wielkiej Brytanii.

Podczas wczorajszego przemówienia prezes Banku Anglii Mark Carney powiedział, że Wielka Brytana jest może poradzić sobie z nadchodzącymi zmianami. Jej gospodarka jest w stanie dostosować się do nowej sytuacji dzięki “dużym rezerwom kapitału ludzkiego, światowej renomy infrastrukturze i regulacjom prawnym ”. Dodał także, że “nie jest pytaniem czy Wielka Brytania się dostosuje do nowych warunków tylko jak szybko”. Według Carneya pogorszeniu uległy perspektywy ekonomiczne i w związku z tym potrzebne jest poluzowanie polityki monetarnej tego lata.

Wypowiedź szefa Banku Anglii rozbudziła nadzieje na obniżki stóp procentowych. Funt wyraźnie osłabił się. GBPUSD spadł o blisko 200 pipsów, z kolei EURGBP wzrósł o ponad 100 pipsów. Wyraźną reakcję było widać także w realcji funta do złotówki. W ciągu kilku minut cena brytyjskiej waluty spadła z 5,3115 pln do 5,2480 pln.

Aktualnie rodzima waluta traci na wartości. Euro podrożało względem wczorajszego zamknięcia o 2 grosze do poziomu 4,3974 pln. Dolar kosztuje 3,9488 pln, czyli o 0,5 grosza więcej niż w czwartek. Frank podobnie jak dolar podskoczył o 2 grosze, zapłacimy za niego 4,0615 pln. Kurs funta wynosi 5,2563 pln.

W kalendarzu makro o godz  15:45 poznamy Indeks PMI dla przemysłu z USA. O godz. 16:00 zostanie opublikowany Indeks ISM dla przemysłu.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Czy to już koniec?

06 paź 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Pivot odmieniany przez przypadki

05 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Powiew optymizmu

04 paź 2022

Krzysztof Adamczak