pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Bank Anglii decyduje o stopach procentowych

Bank Anglii decyduje o stopach procentowych

14 kwi 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

    Umacniający się dolar wobec euro. W Wielkiej Brytanii ogłoszono stopy procentowe. Złotówka kolejny dzień traci na wartości.

    Wczoraj poznaliśmy gorsze od oczekiwań dane z gospodarki europejskiej oraz amerykańskiej. W Strefie Euro produkcja przemysłowa spada szybciej od oczekiwań w ujęciu miesięcznym. Z kolei rok do roku rośnie wolniej niż prognozy analityków. Odczyty zza oceanu również nie napawają optymizmem. Sprzedaż detaliczna spada w tempie 0,3% miesiąc do miesiąca wobec oczekiwanych wzrostów. Dodatkowo bazowa inflacja producencka miesiąc do miesiąca wyniosła -0,1% względem 0,1%. W ujęciu rocznym wzrost inflacji był wolniejszy od oczekiwań analityków.

    Dzisiejsze odczyty inflacji konsumenckiej w Strefie Euro praktycznie nie zaskoczyły analityków i prawie wszystkie trafiły w ich prognozy. W obliczu wczorajszych i dzisiejszych publikacji dolar umocnił się względem euro o ponad jednego centa. Aktualnie notowania pary EUR/USD wahają się w okolicach 1,1260.

    O godzinie 13:00 poznaliśmy decyzję Banku Anglii o wysokości stopy procentowej. Tak, jak spodziewały się rynki została utrzymana na dotychczasowym poziomie, który wynosi 0,5%. Wydarzenie to nie miało praktycznie żadnego przełożenia na notowania funta.

    W późniejszych godzinach poznamy jeszcze publikacje danych ze Stanów Zjednoczonych. Przedstawiona zostanie liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, a także wysokość inflacji konsumenckiej.

    Złotówka kontynuuje tendencję z dni poprzednich. Nasza waluta osłabiła się w stosunku do franka o 3 grosze. Koszt nabycia szwajcarskiej waluty wynosi 3,95 zł. Dolar podrożał o 2 grosze, jego aktualna cena wynosi 3,81 zł. Za jedno euro zapłacimy dzisiaj 4,29 zł, czyli o 1 grosz więcej niż wczoraj. Na niezmienionym poziomie pozostaje kurs funta, który obecnie wynosi 5,39 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ujemna korelacja USD vs surowce nie działa
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

EBC nie zmienia stóp procentowych
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja w USA idzie na tapet
Dawid Górny