pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Ameryka wraca do pracy

Ameryka wraca do pracy

06 wrz 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

     Seria danych ze Szwajcarii i przemówienie Thomasa Jordana. Raport ISM w USA. Złotówka minimalnie odrabia straty.

    Już przed godziną 8:00 poznaliśmy pierwsze dane z Europy. Wyniki Produktu Krajowego Brutto za drugi kwartał przedstawił Sekretariat Stanu ds. gospodarczych Szwajcarii. Tamtejszy PKB rośnie szybciej od oczekiwań analityków. W ujęciu kwartalnym wynik wynosi 0,6%. Z kolei rok do roku jego wzrost prezentuje się na poziomie 2%. Dodatkowo poznaliśmy dzisiaj odczyt inflacji konsumenckiej dla Szwajcarii. Trafił on w prognozy analityków. Zarówno w ujęciu miesięcznym, jak i rocznym, tamtejsza inflacja znajduje się na poziomie -0,1%. W godzinach popołudniowych podczas konferencji ekonomicznej w Lucernie swoje przemówienie wygłosi prezes Narodowego Banku Szwajcarii. Dane ze Szwajcarskiej gospodarki, choć ważne i dobre, to nie wpłynęły znacząco na notowania franka. Aktualnie wyceniany jest on na 3,96 zł.

    Po wczorajszym święcie pracy w Stanach Zjednoczonych nie ma już śladu, a rynki finansowe wróciły do normalnej pracy. Od rana na głównej parze walutowej widzimy osłabiającego się dolara. Jednakże taka sytuacja może się zmienić ok. godziny 16:00, kiedy to opublikowany zostanie wynik ISM dla sektora usług. Pamiętamy jak pod koniec zeszłego tygodnia słaby odczyt indeksu ISM dla przemysłu przerwał trend spadkowy na EUR/USD, osłabiając dolara o ponad połowę centa w zaledwie kilka minut. Aktualnie na głównej parze walutowej obserwujemy poziom 1,11.

    W dniu dzisiejszym nasza rodzima waluta nieznaczenie odreagowuje ostanie osłabienie. Dolar potaniał o grosz, a jego cena wynosi 3,88 zł. Funt kosztuje 5,18 zł, a za jedno euro przyjdzie nam zapłacić 4,33 zł. Do piątkowego ogłoszenia decyzji agencji Moody’s w sprawie nowej oceny ratingowej dla Polski nie powinniśmy być świadkami spektakularnych ruchów na parach walutowych powiązanych ze złotówką.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Niebieski ekran śmierci
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EBC czeka na wrzesień
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Huk tłuczonej giełdy
Krzysztof Adamczak