pl

ADP w Stanach

04 kwi 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Złoty nadal w miejscu

    Nieznaczne wahania można zobaczyć na notowaniach złotówki w stosunku do głównych walut. Nasza waluta pozostała niewzruszona nawet po słabszych od oczekiwań  odczytach inflacji konsumenckiej. Jedyne co może jeszcze dziś ruszyć parą USD/PLN są popołudniowe publikacje zza oceanu. Aktualnie dolar amerykański wyceniany jest na 3,41 zł. Cena euro utrzymuje się w okolicy 4,20 zł. Frank szwajcarski kosztuje 3,56 zł. Za funta brytyjskiego zapłacimy 4,80 zł.

Liczne dane ze Stanów

    Można powiedzieć, że kolejne godziny środowego handlu przebiegać będą pod dyktando odczytów z USA. Co prawda za nami już jeden ważny odczyt. Raport ADP wynikiem 241 tys.pozytywnie zaskoczył rynki. Nie pomogło to jednak notowaniom dolara. Ostatnio jednak raport ADP nie jest już tak silnie skorelowany z odczytami z rynku pracy, co może wpływać na trochę mniejsze zainteresowanie inwestorów jego wynikiem. W późniejszych godzinach poznamy jeszcze publikacje związane z dynamiką zamówień, zmianą zapasów paliw czy też raport ISM dla usług.

Czekając na piątek

    Główne wydarzenie tego tygodnia, czyli odczyty z amerykańskiego rynku pracy już w piątek. Do tego czasu jednak nie powinniśmy się nudzić. Czwartek upłynie bowiem pod znakiem odczytów indeksów PMI dla usług z europejskich gospodarek.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Higher for longer?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Dolar słabnie, nawet do jena!
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja na tapet cz.2
Dawid Górny