Złoty nadal w miejscu

Nieznaczne wahania można zobaczyć na notowaniach złotówki w stosunku do głównych walut. Nasza waluta pozostała niewzruszona nawet po słabszych od oczekiwań  odczytach inflacji konsumenckiej. Jedyne co może jeszcze dziś ruszyć parą USD/PLN są popołudniowe publikacje zza oceanu. Aktualnie dolar amerykański wyceniany jest na 3,41 zł. Cena euro utrzymuje się w okolicy 4,20 zł. Frank szwajcarski kosztuje 3,56 zł. Za funta brytyjskiego zapłacimy 4,80 zł.

Liczne dane ze Stanów

Można powiedzieć, że kolejne godziny środowego handlu przebiegać będą pod dyktando odczytów z USA. Co prawda za nami już jeden ważny odczyt. Raport ADP wynikiem 241 tys.pozytywnie zaskoczył rynki. Nie pomogło to jednak notowaniom dolara. Ostatnio jednak raport ADP nie jest już tak silnie skorelowany z odczytami z rynku pracy, co może wpływać na trochę mniejsze zainteresowanie inwestorów jego wynikiem. W późniejszych godzinach poznamy jeszcze publikacje związane z dynamiką zamówień, zmianą zapasów paliw czy też raport ISM dla usług.

Czekając na piątek

Główne wydarzenie tego tygodnia, czyli odczyty z amerykańskiego rynku pracy już w piątek. Do tego czasu jednak nie powinniśmy się nudzić. Czwartek upłynie bowiem pod znakiem odczytów indeksów PMI dla usług z europejskich gospodarek.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Korekta czy jednak zmiana trendu na dolarze amerykańskim

03 Sie 2020

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Osłabienia dolara amerykańskiego ciąg dalszy

31 Lip 2020

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Koronawirus ignorowany przez inwestorów

30 Lip 2020

Krzysztof Pawlak