pl
Strona główna > Komentarze walutowe > 12 kwietnia już nie straszy

12 kwietnia już nie straszy

11 kwi 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Spokojne przyjęcie

Po wczorajszym dniu, który miał przynieść wiele emocji, na rynkach nie widać praktycznie śladu, a notowania złotówki w stosunku do głównych walut niewiele się zmieniły. Dolar amerykański tak jak wczoraj wyceniany jest na 3,79 zł. Frank szwajcarski potaniał do 3,79 zł. Z kolei wspólna waluta kosztuje dziś 4,28 zł, a funt brytyjski 4,97 zł.

31 października

    31 października to ostateczna, przynajmniej na razie, data opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Ze szczytu UE z premier May z pewnością wyszła usatysfakcjonowana. Bowiem jej celem jest osiągnięcie porozumienia w Izbie Gmin przed 1 czerwca, kiedy to miałyby odbyć się wybory do Parlamentu Europejskiego. Należy zatem bacznie obserwować kolejne informacje z wysp i być przygotowanym na kolejne wahania kursu brytyjskiej waluty.

Banki nie zaskoczyły

    Ani Europejski Bank Centralny, ani Rezerwa Federalna nie zaskoczyły inwestorów. W protokole z posiedzenia FOMC odczytać można było, że najprawdopodobniej w tym roku nie zmieni się polityka FED w sprawie zmian stóp procentowych, które miałyby pozostać niezmienione. Choć oczywiście furtka na zmiany nie została do końca zamknięta. Wszystko zależy od przyszłych informacji z gospodarki.

    Również członkowie EBC nie są, póki co, skłonni dokonywać żadnych zmian. Co prawda dostrzegają oni możliwość głębszej recesji w europejskiej gospodarce jednak nie jest to jeszcze odpowiedni moment na podejmowanie jakichkolwiek nerwowych ruchów.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Cięcie stóp w USA dopiero po wyborach?
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Wykresy xxxPLN – nuda czy emocje?
Dawid Górny

Komentarz walutowy

PLN ma mocne argumenty
Krzysztof Pawlak