Spokojne przyjęcie

Po wczorajszym dniu, który miał przynieść wiele emocji, na rynkach nie widać praktycznie śladu, a notowania złotówki w stosunku do głównych walut niewiele się zmieniły. Dolar amerykański tak jak wczoraj wyceniany jest na 3,79 zł. Frank szwajcarski potaniał do 3,79 zł. Z kolei wspólna waluta kosztuje dziś 4,28 zł, a funt brytyjski 4,97 zł.

31 października

31 października to ostateczna, przynajmniej na razie, data opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Ze szczytu UE z premier May z pewnością wyszła usatysfakcjonowana. Bowiem jej celem jest osiągnięcie porozumienia w Izbie Gmin przed 1 czerwca, kiedy to miałyby odbyć się wybory do Parlamentu Europejskiego. Należy zatem bacznie obserwować kolejne informacje z wysp i być przygotowanym na kolejne wahania kursu brytyjskiej waluty.

Banki nie zaskoczyły

Ani Europejski Bank Centralny, ani Rezerwa Federalna nie zaskoczyły inwestorów. W protokole z posiedzenia FOMC odczytać można było, że najprawdopodobniej w tym roku nie zmieni się polityka FED w sprawie zmian stóp procentowych, które miałyby pozostać niezmienione. Choć oczywiście furtka na zmiany nie została do końca zamknięta. Wszystko zależy od przyszłych informacji z gospodarki.

Również członkowie EBC nie są, póki co, skłonni dokonywać żadnych zmian. Co prawda dostrzegają oni możliwość głębszej recesji w europejskiej gospodarce jednak nie jest to jeszcze odpowiedni moment na podejmowanie jakichkolwiek nerwowych ruchów.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Wracamy do pandemicznego świata finansów

26 Lis 2021

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Tarczownicy do szyku!

25 Lis 2021

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Kiedy słowa mogą ranić

24 Lis 2021

Adam Fuchs