pl
Strona główna > Aktualności > Walutomat Partnerem Głównym raportu Cashless

Walutomat Partnerem Głównym raportu Cashless

04 gru 2023

Redakcja serwisu Cashless od trzech lat przygotowuje „Ranking 100 największych, polskich firm branży płatniczej”, w którym gromadzi i podsumowuje wyniki najważniejszych polskich instytucji działających w obszarze płatności.

Zestawienie to bazuje m.in. na przychodach, wynikach netto czy wartościach aktywów. Taka klasyfikacja podmiotów działających w szeroko pojętej branży płatniczej daje ogląd na pozycję tych firm na rynku i pozwala ocenić ogólną kondycję finansową tej branży.

To już trzecia edycja raportu, który poszerza perspektywę na branżę finansową w Polsce, umożliwiając porównanie różnych działalności w dynamicznym środowisku i tego, jak poradziły sobie z wyzwaniami w ostatnim czasie. Jest to również okazja do zrozumienia, jakie tendencje kształtują tę branżę w naszym kraju, pozwalając zidentyfikować kluczowych graczy w polskich płatnościach.

Spółka Currency One SA odnotowała wzrost niemal we wszystkich pozycjach w rankingu w porównaniu do zeszłego roku, co umacnia nasze przekonanie, że strategia skupiona na customizacji wpisuje się w trend i jest jednym z kierunków rozwoju. – mówi na łamach raportu Magdalena Jasnoch, Dyrektor Marketingu i PR spółki Currency One SA, operatora serwisu Walutomat.

Oprócz możliwości zweryfikowania kondycji firm branży płatniczej, raport Cashless zawiera także istotne głosy ekspertów, którzy mówią o wyzwaniach i nowych kierunkach rozwoju tej branży. Jak kryzys gospodarczy przekłada się na przychody firm? Z jakimi wyzwaniami mierzą się podmioty? Jak cyfryzacja i sztuczna inteligencja wpływa na rozwój tego sektora gospodarki?

Za sprawą eksperckich komentarzy można zidentyfikować trendy rządzące tym rynkiem. Swój głos w raporcie przedstawił również nasz główny analityk walutowy – Maciej Przygórzewski, który mówił między innymi o nowym kierunku rozwoju branży fintech – FAAS czyli Fintech As A Service. 

Doceniamy wkład, jaki ten raport wnosi na rynek, dlatego zostaliśmy jego Głównym Partnerem. 

Raport dostępny jest do pobrania tutaj.

Zobacz także