pl
Strona główna > Aktualności > Walutomat w nowej odsłonie. Sprawdź!

Walutomat w nowej odsłonie. Sprawdź!

20 sie 2014

Zapraszamy do nowej odsłony serwisu Walutomat. Odświeżony serwis dostępny jest pod adresem nowy.walutomat.pl.

Nowy Walutomat to między innymi:
• nowe funkcjonalności, np. nowy formularz wymiany, możliwość zakupu określonej kwoty waluty,
• lepsza użyteczność serwisu, opracowana wspólnie z Użytkownikami Walutomatu,
• dla nowych Użytkowników – łatwiejsza rejestracja,
• całkowicie nowe logo i kolory Walutomatu.

Zmiana kolorystyki
Zmiana szaty graficznej z zielonej na głęboki niebieski wynika ze zdefiniowania nowej tożsamości, którą nadano serwisowi. W ten sposób Currency One SA chce dokonać wyraźnego rozdzielenia swoich dwóch marek: internetowykantor.pl oraz Walutomat.
Kolor niebieski symbolizuje dynamizm i kreatywność. To także kolor przyjaźni. Właśnie te wartości są kluczowymi elementami marki Walutomat. Serwis kierowany jest do świadomych, nowoczesnych użytkowników, często korzystających z udogodnień nowych technologii. Nowa identyfikacja jest wizualnym symbolem tych wartości.

Nowa technologia
Oprócz kolorystyki zmiany objęły także funkcjonalności serwisu. Od 2009 r., kiedy zbudowano platformę, zmieniły się standardy, dlatego konieczne było przepisanie serwisu w nowej technologii oraz dopracowanie użyteczności serwisu tak, aby korzystanie z serwisu było łatwiejsze i bardziej intuicyjne, szczególnie dla nowych użytkowników. System nowego Walutomatu został tak skonstruowany, aby po testach wprowadzenia nowego banku, móc szybko przyłączać kolejne podmioty. Pierwszy bank, który został ostatnio udostępniony, to ING Bank Śląski. Dalsze prace skupione zostaną wokół wdrażania nowych banków i rozwoju mobilnego dostępu do platformy.

Nowy Walutomat a poprzednia odsłona serwisu
Korzystanie z nowego Walutomatu nie ma wpływu na wszelkie elementy zdefiniowane w kontach użytkownika (dane osobowe, historie transakcje, zlecenia stałe). Zostały one zmigrowane do nowego Walutomatu i każdy użytkownik może dokonywać transakcji zarówno z poziomu nowego Walutomatu (nowy.walutomat.pl ), jak I dotychczas istniejącego serwisu (www.walutomat.pl) . Tym samym logowanie do nowego Walutomatu odbywa się za pomocą tych samych danych.

Poprzednia wersja serwisu będzie nadal dostępna na domenie głównej www.walutomat.pl.

Nowy Walutomat to pierwsza wersja nowego serwisu. Przed nami wiele pracy, aby z czasem stawał się jeszcze lepszy i przyjaźniejszy. Liczymy na Wasze opinie i głosy, każdy jest dla nas ważny: pozytywny i krytyczny. W tym celu, w nowym Walutomacie, przygotowaliśmy dla Was narzędzie za pomocą którego możecie zostawiać nam swoje opinie. Jeśli to narzędzie nie przypadnie Wam do gustu, czekamy na uwagi i sugestie pod adresem: kontakt@walutomat.pl.

Życząc samych korzystnych transakcji,
Zespół Walutomat
Walutomat – z myślą o wymianie!

Zobacz także