pl
Strona główna > Aktualności > Walutomat Business – nowe rozwiązanie dla Twojego biznesu

Walutomat Business – nowe rozwiązanie dla Twojego biznesu

12 cze 2023

Serwis Walutomat uruchomił nowy projekt skierowany do partnerów biznesowych – Walutomat Business. Jest to kompleksowe rozwiązanie dla firm chcących rozwijać swoją działalność na rynkach zagranicznych lub prowadzących liczne transakcje międzynarodowe. Takie działania wymuszają potrzebę posiadania skutecznych narzędzi i rozwiązań pomocnych w transgranicznych rozliczeniach. Jednym z kluczowych jest wymiana walut. Walutomat Business to rozwiązanie, dzięki któremu przedsiębiorcy zyskują nowe możliwości.  

Czym Walutomat Business różni się od standardowej oferty Walutomatu?

  • W wersji Walutomat Business wymieniasz walutę po gwarantowanym kursie, a nie po giełdowym, jak ma to miejsce w przypadku Walutomat.pl. Kantorowa wymiana z atrakcyjnym spreadem walutowym zapewnia opłacalność transakcji, biorąc pod uwagę wymianę większych kwot. Takie rozwiązanie zapewnia również natychmiastową realizację zleceń w 100% – nie ustawiasz limitu kursowego na giełdzie, więc nie musisz oczekiwać aż taka oferta się pojawi.

  • W wersji Walutomat Business masz do dyspozycji ponad 20 dostępnych walut, co znacznie zwiększa Twoje możliwości i otwiera nowe drzwi w międzynarodowych transakcjach.

  • Możliwość nadania dostępu do konta innym użytkownikom z uprawnieniami na różnym poziomie. Możesz nadać dostęp np. jedynie do wprowadzania przelewów do systemu, ale to Ty te przelewy zatwierdzasz. Sam decydujesz o dostępie do funkcjonalności przez innych pełnomocników.

  • W Walutomat Business zyskujesz zaawansowane funkcje zlecania przelewów wychodzących w oparciu o koszyk przelewów, import przelewów z CSV oraz eksport wyciągów MT940. Dzięki temu możesz autoryzować kilka przelewów jednym uwierzytelnieniem albo importować przelewy do wysyłki z pliku CSV. To rozwiązanie daje Ci również dostęp do pełnej historii rachunku.

  • Przy zawarciu dodatkowej umowy, możesz otrzymać indywidualny rachunek IBAN w EUR do przyjmowania przelewów od swoich kontrahentów i ich wysyłki z własną nazwą firmy jako nadawca przelewu.  W przyszłości możliwe będzie uzyskanie również rachunków w innych walutach tj. USD, GBP, PLN.  Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z naszym Doradcą Biznesowym (infolinia: +48 61 646 05 00, e-mail: dariusz.far@currency-one.com).

Ponadto w ramach konta Walutomat Business możesz korzystać z funkcjonalności, które już dobrze znasz z Walutomatu.

  • Wymiana walut możliwa jest w trybie 24/7, a przelewy w PLN realizowane w Polsce są bezpłatne. Korzystając z tego rozwiązania, otrzymujesz szybkie rozliczenia – wpłaty realizowane są na wewnętrzne rachunki w wielu bankach, co przyspiesza realizację transakcji.
  • Dostępne są również natychmiastowe przelewy w euro – SEPA Instant, co jest znacznym ułatwieniem rozliczeń w EOG. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujesz większą elastyczność i szybkość w zarządzaniu finansami i rozliczaniu transakcji w EUR.
  • Z rachunku płatniczego Walutomatu Business możesz zlecać szybkie, niedrogie i wygodne przelewy zagraniczne (do prawie 70 państw świata), a sam rachunek pozwala przechowywać środki w różnych walutach (ponad 20).  
  • Ułatwieniem w zlecaniu przelewów jest podpowiadanie nazwy i rachunku odbiorcy po kilku znakach pasujących do zapisanych odbiorców oraz możliwość wysłania jednorazowych przelewów bez konieczności uprzedniego dodawania do listy odbiorców.

Walutomat Business to jeden produkt, który otwiera wiele możliwości dla Twojego biznesu. Sprawdź!

Zobacz także