pl
Strona główna > Aktualności > Szybsze wpłaty CZK do Walutomatu z rachunków czeskich

Szybsze wpłaty CZK do Walutomatu z rachunków czeskich

10 sty 2023

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników Walutomat.pl, uruchomiliśmy w naszym serwisie czeski rachunek do obsługi przelewów w walucie CZK. Co to oznacza dla użytkowników serwisu? Zdecydowanie szybszą realizację przelewów w CZK w ramach rachunków otwartych w czeskich bankach.

Jak szybciej wpłacać CZK w Walutomat.pl?

  1. Zaloguj się do Walutomat.pl.
  2. Zleć nową wymianę lub wpłatę do Portfela.
  3. Podczas wyboru metody płatności w polu: Z którego banku wpłacisz CZK? wskaż opcję: Inny bank zagraniczny. Poniżej otrzymasz dane, które należy skopiować do danych przelewu realizowanego z Twojego banku w CZK.

Wpłacone w ten sposób środki w CZK zostaną zaksięgowane w ciągu maksymalnie 1 dnia roboczego (warunek: jeżeli środki zostaną wysłane z rachunku otwartego w dowolnym czeskim banku w CZK).

Jak szybciej wypłacać CZK z Walutomat.pl?

Wypłaty, które będą wykonywane na rachunki w walucie CZK otwarte w czeskich bankach, będą automatycznie realizowane za pośrednictwem czeskiego rachunku serwisu, co przyspieszy realizację takiego przelewu na rachunku odbiorcy. 

Koszt takiego przelewu wynosi 0 lub 1 PLN (w zależności od wykorzystanego limitu bezpłatnych przelewów), jeśli rachunek odbiorcy jest rachunkiem w PKOBPCZ. Dla przelewów z innych banków będzie wynosił 20 PLN. Koszt przelewu wypłacającego wynosi 20 PLN.

Bez zmian pozostają dane dla wpłaty CZK do Walutomatu z polskich rachunków oraz realizacja wypłaty z Walutomatu w CZK na rachunki w Polsce i zagraniczne inne niż czeskie – tak jak dotychczas wypłaty będą wykonywane z naszego rachunku w CZK w Polsce.

Zobacz także