pl
Strona główna > Aktualności > Są już wyniki ankiety

Są już wyniki ankiety

20 kwi 2010

Witamy,

Mamy już wyniki ankiety, o której wypełnienie prosiliśmy kilka tygodni temu. Popularność ankiety przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Łącznie wypełniło ją ok. 727 osób. Poniżej małe podsumowanie wniosków.

Nasi Użytkownicy wymieniają waluty w sieci głównie dla pieniędzy i wygody. Co czwarty ankietowany deklaruje, że dokonuje transakcji internetowych licząc na uzyskanie lepszego kursu. Wysoko ceniona jest także wygoda, która jest ważna dla 25 proc. respondentów.
Co trzeci internauta, obracający walutami w Walutomacie, wymienia w ten sposób swoje wynagrodzenie lub zdobywa waluty potrzebne podczas podróży. Co czwarty Użytkownik kupuje w internecie waluty na spłatę rat kredytów. Internauci chcą również zarabiać na wymianie. Co piąty dokonuje transakcji walutowych w celach inwestycyjnych. Jeden na siedmiu ankietowanych potrzebuje walut do międzynarodowych rozliczeń biznesowych lub z powodu chęci dokonania zakupów zagranicą.

Wymieniamy głównie euro, dolary amerykańskie, na dalszych pozycjach są funty brytyjskie i franki szwajcarskie.
Ok. 66 proc. badanych wymienia waluty o wartości do 5 000 złotych miesięcznie. Co czwarty mieści się w przedziale 5 001 – 25 000 złotych. Jeden na stu ankietowanych wymienia co miesiąc więcej niż 0,5 mln złotych. Ponad połowa użytkowników wymienia waluty raz na miesiąc, kolejne 38 proc. raz na kilka miesięcy, a ok. 8 proc. przynajmniej raz w tygodniu.
Poza siecią nasi Użytkownicy wymieniają waluty najczęściej w kantorach, a stosunkowo rzadko w bankach.

W sondażu wzięło udział 727 osób, które posiadają konta w Walutomacie. Wśród przebadanych przeważali mężczyźni, których było 89 proc., oraz ludzie młodzi. Ok. 38 proc. ankietowanych ma od 18 do 30 lat, wiek co trzeciego mieści się w przedziale 31 – 40. Tylko co dziesiąta osoba przekroczyła pięćdziesiątkę.
W grupie Użytkowników najwięcej jest mieszkańców dużych miast. Trzy czwarte ankietowanych pochodzi z miejscowości mających powyżej 100 tys. mieszkańców. Bardzo rzadko na wymianę walut online decydują się mieszkańcy wsi, których było tylko 6 proc.. Wymieniający to najczęściej osoby zatrudnione (60 proc.) lub posiadające własne firmy (25 proc.). Pojawiają się też studenci, których jest ok. 7 proc..

Dziękujemy za udział w ankiecie. Zdobyta w ten sposób wiedza pomoże nam w rozwoju serwisu.

Pozdrawiamy,
Zespół Walutomatu

Zobacz także