pl
Strona główna > Aktualności > Przelewy non-IBAN – rozszerzenie listy walut i krajów do wysyłki

Przelewy non-IBAN – rozszerzenie listy walut i krajów do wysyłki

11 sty 2023

Miło nam poinformować, że rozszerzyliśmy w naszym serwisie funkcję przelewów do krajów niestosujących IBAN.

  • Do tej pory realizowaliśmy takie przelewy wyłącznie w USD lub EUR. Od teraz możesz zlecić przelew we wszystkich walutach dostępnych w Walutomat.pl, czyli: PLN, EUR, USD, CHF, GBP, CZK, DKK, NOK lub SEK.
  • Ponadto rozszerzyliśmy listę krajów, do których takie przelewy możesz zlecić.  Nowe kraje, do których możesz wysłać walutę to: Wietnam, Indie, Bangladesz, Tajlandia, Malezja, Indonezja, Katar, Brazylia, Argentyna, Paragwaj, Urugwaj, Chile, Meksyk, RPA, Nigeria.

Przelew do kraju niestosującego IBAN możesz zlecić w dwóch opcjach kosztowych: OUR lub SHA. W przypadku opcji OUR opłata za przelew wynosi 100 zł, a kwota przelewu nie zostanie pomniejszona o opłaty naliczane przez bank nadawcy czy przez banki pośredniczące. W przypadku opcji SHA, która jest to formą współdzielenia kosztów przelewu przez nadawcę i odbiorcę, opłata za przelew wynosi 50 zł. W tej opcji otrzymana przez odbiorcę kwota będzie niższa od tej, na jaką został zlecony przelew, co wynika z pobierania opłat przez banki pośredniczące.

Aby wykonać przelew zagraniczny, zaloguj się lub załóż darmowe konto w Walutomacie, a następnie wybierz „Portfel walutowy” i zakładkę „Wpłata”. Wybierz kwotę, jaką chcesz wpłacić i metodę płatności. Kiedy Twój przelew zostanie zaksięgowany w Portfelu, możesz przejść do kolejnego kroku, w którym wymienisz wpłatę na inną walutę. Dokonaj wymiany walut w zakładce „Wymiana w Portfelu”. Przejdź do „Wypłata lub przelew”, wybierz konto odbiorcy i kwotę, jaką chcesz przelać. Potwierdź wypłatę i gotowe! Wkrótce odbiorca otrzyma pieniądze.

Zobacz także