pl
Strona główna > Aktualności > Pół miliona klientów w Walutomacie

Pół miliona klientów w Walutomacie

22 cze 2022

W Walutomacie zarejestrowało się 500 000 klientów a aplikację serwisu pobrano już 300 000 razy. To imponujący wynik naszej platformy, która od ponad 12 lat rewolucjonizuje branżę wymiany walut, osiągając ponad 100 miliardów zł obrotu.

Walutomat notuje stały przyrost klientów. W ciągu ostatniego pół roku zanotowaliśmy 67% wzrost rejestracji niż w analogicznym okresie 2021 roku. Ostatnie 50 tys. klientów nasza platforma zdobyła zaledwie w niespełna 8 miesięcy. 

Stały przyrost klientów bardzo cieszy. Jest on  wynikiem nie tylko trafnych kampanii marketingowych, ale przede wszystkim oferty produktowej dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Wszelkie nowe funkcjonalności oferowane przez nasz serwis są wprowadzane zawsze z myślą o kliencie – mówi Magdalena Jasnoch, Head of Marketing and PR w Walutomacie. 

Kto wymienia waluty online? Z naszych danych wynika, że statystycznie (ok. 47%) są to osoby w wieku 30-45 lat, dwóch na trzech klientów to mężczyźni. Regularnie w serwisie prowadzimy też badania satysfakcji klientów, z których wynika, że cenią oni naszą platformą przede wszystkim za atrakcyjne kursy, wygodne formy transakcji, szybkość transakcji oraz brak dodatkowych kosztów przelewów międzybankowych.

To właśnie konkurencyjne kursy walut wymieniają klienci jako największy plus platformy. Nie dziwi to, gdy spojrzy się na szacunki Walutomatu, które pokazują, że sumaryczne oszczędności klientów wyniosły prawie 1,5 miliarda zł. 

Nasze całkowite obroty od 2012 roku przekroczyły już 105 miliardów złotych. W ciągu ostatnich 10 dni użytkownicy w serwisie wymienili 630 milionów zł. Także aplikacja Walutomatu notuje bardzo dobre wyniki. Pobrano ją już ponad 300 000 razy.

Zobacz także