pl
Strona główna > Aktualności > Nowość! SEPA Instant – błyskawiczne przelewy EUR

Nowość! SEPA Instant – błyskawiczne przelewy EUR

08 gru 2020

Od teraz klienci serwisu Walutomat.pl będą mogli zlecać przelewy zagraniczne w euro do 25 krajów Europy w ramach SEPA Instant, które będą doręczane w ciągu zaledwie kilkunastu sekund. Wcześniej tego typu transakcje mogły trwać nawet do dwóch dni roboczych. Przelewy SEPA Instant realizowane są 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. 

Aby zlecić ten typ przelewu (SEPA Instant) w panelu Walutomatu trzeba zaznaczyć opcję „typ przelewu zagranicznego: Przyspieszony”. Jeśli tylko bank odbiorcy obsługuje przelewy SEPA Instant*, a kwota transakcji nie przekracza 100 tys. euro to środki dojdą w kilkanaście sekund. W przeciwnym razie pieniądze zostaną wysłane przelewem ekspresowym SWIFT, który zlecony przed godziną 14 w dzień roboczy umożliwia nam dostarczenie środków tego samego dnia. Przelew euro w ramach nowej usługi będzie kosztował 20 zł tak, jak w przypadku przelewu przyspieszonego realizowanego tego samego dnia roboczego.

SEPA Instant to:

  • nowość w Polsce – Walutomat jako pierwsza Polska instytucja oferuje to rozwiązanie 
  • nie potrzebujesz rachunku bankowego w euro, aby zlecać przelewy w tej walucie
  • jeżeli bank odbiorcy obsługuje SEPA Instant, a kwota nie przekracza 100 tys. euro, to środki dojdą na konto w kilkanaście sekund
  • działają 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku
  • koszt to 20 zł

* pod wspólną nazwą SEPA Instant w Europie funkcjonują dwa systemy rozliczeniowe: RT1 oraz TIPS. Europejskie banki i instytucje finansowe wspierające SEPA Instant mogą niekiedy obsługiwać tylko jeden z tych systemów. Przykładowo na terenie Niemiec popularny jest RT1, z kolei we Włoszech częściej występuje TIPS. Obecnie Walutomat zintegrowany jest z RT1, jednakże do końca 2021 r. będzie także wspierać TIPS.

Zobacz także