pl
Strona główna > Aktualności > 60 miliardów złotych obrotu Walutomatu

60 miliardów złotych obrotu Walutomatu

26 lip 2019

Za pośrednictwem Walutomatu wymieniono waluty o łącznej wartości 60 miliardów złotych. 

Nasz serwis powstał w 2009 roku. Był pierwszym serwisem wymiany walut w Polsce i prawdopodobnie na świecie. Otworzył erę kantorów internetowych – branżę wartą obecnie kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie. 

Do dziś w Walutomacie zarejestrowało się ponad 318 tys. klientów, a serwis cały czas się rozwija, mimo rosnącej w kraju konkurencji. 60 miliardów złotych naszego obrotu całościowego to suma, którą trudno sobie wyobrazić. To niemal 1/7 budżetu Polski. Przez lata Walutomat budował swoją markę i zaufanie i to procentuje – mówi Magdalena Jasnoch, Kierownik Marketingu i PR Walutomat.pl

Wzrastającą popularność Walutomatu może tłumaczyć wprowadzenie nowych rozwiązań produktowych oraz bardzo niskie spready na platformie.

Wraz z rosnącymi obrotami i większą liczbą klientów korzystających z naszej platformy wymiany walut, widzimy coraz lepsze oferty składane przez użytkowników – zyskują na tym wszyscy. Z naszej analizy wynika, że najlepsze oferty kupna i sprzedaży na Walutomacie są przeciętnie bliżej siebie niż miało to miejsce rok temu. Obecny średni spread na euro wynosi teraz zaledwie 37 pipsów, czyli 0,0037 zł – analizuje Marcin Rogalski, analityk danych Walutomatu.

Zobacz także