pl
Strona główna > Aktualności > 10-lecie Walutomatu!

10-lecie Walutomatu!

15 lis 2019

Pozabankowe kantory w sieci to rynek liczący 40-45 miliardów złotych rocznie. Warto pamiętać, że to właśnie nasz serwis był prekursorem branży także na świecie. W tym miesiącu Walutomat obchodzi 10-lecie istnienia!

Rynek kantorów internetowych nie jest już na etapie tak gwałtownego rozwoju, jak kilka lat temu, ale, co warto podkreślić, cały czas rośnie.

 Szacując wielkość rynku, przeważnie odwołujemy się do pozabankowych kantorów internetowych. Wynika to z faktu, że bankowe podmioty rzadko publikują osobną informację, w związku z czym dla zwiększenia precyzji warto zawęzić tę kategorię. W rezultacie w zeszłym roku branża wymieniła równowartość około 40-45 miliardów złotych. Najważniejsze podmioty w branży w dalszym ciągu zwiększają swoje obroty – szacuje Maciej Przygórzewski, główny ekspert walutowy Currency One, operatora m.in. Walutomat.pl. – Część rynku, którą dotychczas zajmowały platformy i kantory internetowe, została przejęta przez operatorów kart wielowalutowych oraz serwisy oferujące transfery zagraniczne. Z drugiej strony kantory internetowe coraz częściej dodają nowe usługi do swojej oferty, co w przyszłości powinno przełożyć się na zwiększone obroty – dodaje Maciej Przygórzewski.

Walutomat działa na zasadzie społecznościowej wymiany walut i uważany jest za pierwszą platformę umożliwiającą wymianę walut online na świecie. Jego formuła okazała się sukcesem. Nadal jesteśmy liderem jeśli chodzi o platformy wymiany walut w Polsce. 

W ciągu 10 lat w Walutomacie wymieniono 60 miliardów złotych. Klienci rozliczają przez nas zagraniczne płatności, spłacają swoje kredyty walutowe, wysyłają pieniądze za granicę. Byliśmy prekursorem w branży i nadal ją kształtujemy, wprowadzając nowe rozwiązania, jak choćby open API, czy Pay by linki – mówi Magdalena Jasnoch, Kierownik Marketingu i PR Walutomatu. 

Z okazji urodzin Walutomat przygotował specjalne landingi i urodzinowe konkursy dla klientów. Postawił tez na niezwykłą reklamę w postaci muralu w centrum Poznania. Wraz z muralem przygotowaliśmy konkurs dla poznaniaków, którzy zrobią zdjęcie na jego tle i oznaczą je hasztagiem #TENwalutomat. Do wygrania będą walizki z muralową grafiką i kuferki podróżne. 

Więcej o konkursie muralowym znajdziecie na.

Jeśli jesteście już naszymi klientami mamy dla Was konkurs – możecie wygrać Samsung Galaxy S10! Jak to zrobić? Sprawdźcie na.

Jeśli jeszcze nie wymieniacie w naszym serwisie, być może zachęci Was równie atrakcyjna nagroda.

Zobacz także