Strona 1 z 2
  1    2   Następna     Ostatnia
Idź do strony

wymiana po kursie srednim i po kursie ustalonym

Witam,

Czy zlecenia po kursie srednim sa dopasowane tez do zlecen po kursie ustalonym czy tylko do zlecen przeciwnych po kursie srednim? Inaczej, uzytownik z zleceniem po kursie srednim zmienia tylko z uzytownikiem ktory tez ma zlecenie po kursie srednim, nawet jezeli istnieje odpowednie przeciwne zlecenie po kursie ustalonym?
Temat założył
Perla
24 cze 2010, 22:37:21

bez znaczenia jest typ kursu, ważne żeby się "spotkały" wartościowo...
Post #1
Odpisał
sigal
24 cze 2010, 23:50:56

Witam,
zlecenia po kursie średnim i po kursie ustalonym są do siebie dopasowywane.

Pozdrawiam
Adrian Łaźniewski
Walutomat.pl
Post #2
Odpisał
Walutomat
25 cze 2010, 09:59:21

Nawet fajna opcjaz tymi kursami ustalonymi, ale z tego co zauwazylem sparalizowalo to dzialanie walutomatu, na wymiane czeka sie teraz po kilka dni...
Post #3
Odpisał
commcore
25 cze 2010, 11:23:10

Witam,
kolejki na wymianę po kursie średnim na USD lub EUR są krótsze niż przed zmianami. W dodatku można przecież wymienić walutę od reki po nieco mniej atrakcyjnym od średniego kursie. Ruszył się też handel na CHF. Kolejka rośnie niestety na GBP, ale jest to raczej związane z szybkim wzrostem kursu tej waluty.

Dlatego uważamy, że zmiany przyniosły pozytywny efekt i polepszyły płynność.

Pozdrawiam
Adrian Łaźniewski
Walutomat.pl
Post #4
Odpisał
Walutomat
28 cze 2010, 11:16:03

moje zlecenie nr 34103 zostało zrealizowane inaczej niż zleciłam. czy to ja się pomyliłam czy system?
czy ktoś może to sprawdzić?
Grażyna
Post #5
Odpisał
grazynka
1 lip 2010, 09:00:59

34103 10 218,60 PLN na USD 3.4498
100%
10 218,60 PLN 3 016,50 USD 3.3876 01 lip 2010, 07:59:24 Zakończone
01 lip 2010, 07:59:27
jak wyżej- podałam kurs ustalony a wymiana jest po kursie średnim???
Post #6
Odpisał
grazynka
1 lip 2010, 09:05:56

Witam,

Zgodnie z § 14 Regulaminu:

"W zależności od ofert innych Użytkowników, kurs wymiany może być inny od Kursu Walutomatu lub Kursu Użytkownika. Zmiany kursu mogą jednak działać wyłącznie na korzyść Użytkownika (sprzedaż powyżej lub kupno poniżej Kursu Walutomatu lub Kursu Użytkownika)."

W Pani przypadku udało się kupić walutę nieco taniej, ponieważ były dostępne odpowiednie oferty.

Pozdrawiam,
Tomek Dudziak
Walutomat.pl
Post #7
Odpisał
loco
1 lip 2010, 09:10:37

PROSZĘ O POMOC NIE NAM JAK OKRESLĆ KURSU WŁASNEGO POKAZUJE MI TYLKO MOŻLIWOŚC WYMIANY PO KURSIE ŚREDNIM CO ROBIĆ
Post #8
Odpisał
Konto usunięte
1 lip 2010, 16:00:14

Pod kursem średnim masz opcję "inny kurs"-zaznacz ją
Post #9
Odpisał
tokyo
1 lip 2010, 17:17:36

Czy nie można rozdzielić "kolejki" po kursie średnim i kursie ustalonym? Mam wrażenie, że działanie walutomatu jest sparalizowane od czasu kiedy można ustalać kurs wymiany.
Post #10
Odpisał
BUILDEX
9 lip 2010, 12:19:36

Chciałbym się spytać, bo tutaj widzę ekonomiczne prawo popytu i podaży. Przykładowo daję na sprzedaż euro po kursie średnim powiedzmy że wynosi ono 4 zł, natomiast są osoby chętne czekające w kolejce na kupno po 4,10 . To po jakim kursie zostanie dokonana transakcja??
Post #11
Odpisał
canadinios
9 lip 2010, 22:49:51

jesli w momencie kiedy te osoby beda wyatawialy zlecenie kupna po 4.10, a wystawione bedzie zlecenie sprzedazy po cenie rownej lub nizszej (w tym wypadku 4pln), zostanie ono zrealizowane. Czyli transakcja odbedzie sie po kursie 4pln.
Post #12
Odpisał
hans
10 lip 2010, 01:05:18

Tak, zdecydowanie powinno sie rozdzielic kolejki kursu sredniego i ustalonego. Okres oczekiwania wcale sie nie zmiejszyl, a do tego stal sie zupelnie nieprzewidywalny. Dodawalem zlecenie wczoraj, bylo przede mna ponad 30 zlecen, wiec sie ucieszylem, ze w miare szybko wymienie walute. Dzien pozniej jest ponad 60 zlecen przede mna.
Walutomat moze i dalej jest oplacalny, ale dla osob ktore potrzebuja jakiejs funkcjonalnosci i przewidywalnosci staje sie coraz bardziej bezuzyteczny.
Post #13
Odpisał
commcore
17 lip 2010, 14:31:50

ja tez uwazam, ze walutomat powinien wyswietlac dwie informacje.

1. kolejke po kursie jaki wystawilem np. ile osob przede mna chce sprzedac GBP po 5PLN

2. miejsce w gloalnej kolejce (liczone i pokazywane jak obecnie)

wyjasniloby to wiele watpliwosci i nadaloby wieksza przejrzystosc.
Post #14
Odpisał
hans
17 lip 2010, 22:18:04

Witam,
@hans przecież teraz widzi Pan dokładnie liczbę osób, które chcą sprzedać np. GBP po 5 PLN. Obecnie (19.07.2010 g. 14.44) są to 3 osoby.

Miejsce w globalnej kolejce również można ocenić obserwując dane dostępne pod poniższym linkiem https://www.walutomat.pl/more.php.

Rozumiem, że opór niektórych Użytkowników może budzić fakt, że kiedyś o kolejności transakcji decydowała kolejność wystawienia zleceń. Dziś pierwszy waluty może wymienić ten Użytkownik, który zaproponuje kontrahentowi najlepsze warunki. Kolejność zleceń ma znaczenie jeśli kilka osób chce wymienić waluty po tym samym kursie.

Pozdrawiam
Adrian Łaźniewski
Walutomat.pl

Post #15
Odpisał
Walutomat
19 lip 2010, 15:02:17

Na wstepie zaznacze, ze bardzo mi sie podoba idea walutomatu i wiele jeszcze musieli byscie w nim zepsuc, abym przestal z niego korzystac, zwlaszcza, ze nie ma zadnej konkurencji w internecie.

Owszem, to fajnie, ze promuje sie najbardziej korzystne oferty, jednak sposob w jaki to jest zorganizowany wymaga duzego micromanagementu od wystawiajacego.
Na przyklad, chce, aby moja oferta byla korzystna, bo zalezy mi na czasie, wiec wystawiam Euro za powiedzmy 4.10 jak kurs sredni jest 4.12. Wrzucam w kolejke i czekam. W miedzyczasie, kurs sredni z dnia na dzien zmienia sie do 4.08. Moja oferta bardzo dlugo nie znajdzie nabywcy. to samo w druga strone, ktos chcac nabyc walute taniej, daje od poczatku 4.10 jak kurs sredni jest 4.12, zostawia zlecenie, a pozniej jesli nie sledzi dokladnie trendu to zostane ze swoim zleceniem, bo kurs z 4.12 skoczyl wyzej.
Kiedys walutomat byl platforma z porzadna usluga, gdzie i sprzedajacy i kupujacy mogli liczyc na uczciwa wymiane po sensownym kursie(srednim-to tez byla zaleta, ze odnosiliscie sie na biezaco do NBP/kursu kantorowego). Wraz z wprowadzeniem kursow ustalonych zamieniliscie platforme uslugowa w hydepark, swoisty stragan, gdzie kazdy musi wymachiwac swoimi towarami, targowac sie o kazdy grosik na rzodkiewce. Jedyna wygoda jaka zostala to to, ze mozna to robic w internecie, zamiast stac pod Europejskim i konfidencjalnym tonem szeptac "dolary, marki, dolary, marki, dobra cena".
Nie wiem jak opor innych Uzytkownikow, ale moj wynika z tego, ze z profesjonalnej platformy uslugowej opartej na spolecznosci internetowej, ktora oferowala pewna jakosc uslug (zapadalnosc transakcji mozna bylo jakos estymowac), zamieniliscie sie w bazar. Ja rozumiem, ze po przeprowadzeniu ankiet wyszlo wam, ze 25% uzytkownikow zalezy tylko i wylacznie na cenie, dla tych kilku groszy, ktore przeloza sie na 20-50 zlotych sa gotowi zrobic wiele, tak samo jak niektorzy sa gotowi targowac sie o 50groszy na pietruszce.
Pytanie tylko czy o kreowanie takiego wizerunku chodzilo walutomatowi, bo w moich oczach niestety bardzo stracil na profesjonalizmie i wygodzie. Wychodzi wiec, ze kolejne 25%, ktorym zalezalo na wygodzie, bedzie odrobine mniej usatysfakcjonowanych.
W momencie pisania tego posta na wymiane eur->pln jest 5 ofert ponizej sredniej, 49 srednich i dluuuuga lista tych co chcieli by sprzedac swoje euro drozej. Z drugiej strony wsrod kupujacych jest spora ilosc osob, ktore chca zaplacic za EUR 4zl i ponizej. Istny bazar, sprzedajacy chca jak najdrozej, kupujacy jak najtaniej. Prosta i dosc fundamentalna regula handlu, ale autorytarny kurs sredni nadawal walutomatowi spora renome.

Z powazaniem

Piotr Wasilewski
Post #16
Odpisał
commcore
20 lip 2010, 09:31:44

Główna domena polaków - jedno wielkie narzekanie. Były kolejki średnie - źle, jest wymiana po ustalonym kursie - źle. Polakom to chyba jeszcze nikt nie dogodził.
Ogólnie super idea z wymianami. Nie dość że jest kurs średni to i ustalony. 2 działają równorzędnie i jest pięknie. Kto chce szybko wymieniać daje odpowiednio niższe ceny, a kto chce wymieniać "fair" ten daje swoje zlecenie do kolejki i czeka aż się wymieni po średnim kursie.
@commcore - po co narzekasz? Byłeś 14, chciałeś wymienić po średniej, kurs wzrósł = zyskasz więcej, więc jesteś niżej w kolejce, bo są osoby (takie jak ja) gotowe wymienić taniej, byle było szybciej. A konkurencja w internecie jest: http://currencyfair.com/

Może piszcie wszyscy zażalenie do NBP żeby trzymała kurs w jednym poziomie? Wówczas commcore będzie usatysfakcjonowany, ale wtedy znowu podniosą się głosy spekulantów, że nie można nic zarobić ;-) Polacy ...

Podsumowując - działa super. Cena regulowana przez market. Super że została też możliwość wymiany po średnim kursie, dla takich marud jak commcore ;-)

Pozdrawiam
Konki
Post #17
Odpisał
Konki
20 lip 2010, 10:02:25

@ commcore:

a co się Pan tak uparł na średni !!!

ja nie czekam ani chwili... jak chcę sprzedać, bo akurat kurs jest "dość wysoki" (kwestia indywidualnie względna) a PLNów potrzebuję, to wchodzę tu i od ręki sprzedaję... może trochę niżej niż średni, ale jak sam Pan napisał nie chce mi się bawić i czekać za pare groszy...
wcześniej do głowy by mi nie przyszło żeby wrzucać tu walutę na nie wiadomo jak długo i w rezultacie sprzedać po nie wiadomo ile... w taką loterię to ja mogę co najwyżej pobawić się w kasynie przy ruletce...

reasumując, zacząłem tu wymieniać dopiero po wprowadzeniu owych, budzących tyle dyskusji i niezadowolenia, zmian...

i chwała Walutomatowi za to !!!
Post #18
Odpisał
sigal
20 lip 2010, 10:11:26

@Konki
Owszem, tez uwazam, ze super sprawa z wymianami, dyktat bankowcow i pokatnych kantorow nie jest jedyna opcja.
Rzecz w tym, ze wczesniej walutomat mial taka troche mniej bazarowa formule, ale widac dla swojskosc handlowania przekupkowego jest bardziej nosna.
Staram sie raczej nie narzekac, tylko wyrazam swoje zdanie. Postaraj sie nie oceniac kogos maruda, jesli po prostu stwierdza, ze walutomat moglby dzialac lepiej. Ja nie narzekam, ze stracilem kilka zlotych bo mi sie kurs wahnal, tylko na to, ze walutomat przestal dla mnie dzialac od kilku dni. Oznacza, to, ze wprowadzajac nowa opcje zlecen po kursie ustalonym, sparalizowano opcje kursu sredniego.
Currencyfair to nie jest platforma spolecznosciowa.

Tak, nie ukrywam, ze jak by sie kurs zlotowki ustabilizowal (na jakimkolwiek byle stabilnym poziomie) to bylbym bardzo usatysfakcjonowany. Polska gospodarka tez by byla bardzo usatysfakcjonowana w dluzszym okresie czasu.

Wymiana po kursie srednim dziala jak dziala, duzo gorzej niz poprzednio, serwis zmienil sie w sklep gdzie kazdy wystawia swoj towar i licytuje na kilka groszy.
niektorym sie podoba, niektorym nie.

szacun

Piotr
Post #19
Odpisał
commcore
20 lip 2010, 10:22:43

@Sigal
Uparlem sie na sredni, bo to on jest podstawa w naszym kraju do jakichkolwiek rozliczen, wyslenia o walutach itp.

Istotna uwaga Pana, jest to, ze dajac sporo nizszy kurs moge skupic z rynku zlotowki praktycznie natychmiast.
Touché.

Piotr
Post #20
Odpisał
commcore
20 lip 2010, 10:29:21

cALY CZAS POTRZEBAN JEST WIEKSZA PLYNNOSC wtedy szybko bendziemy wymieniac waluty poki co na srednim kursie czeka sie kilka dni a po kursie mneijszym ok 1-2 grrosze tranzakacja odbywa sie w cigu 5 minut ;-) i wprowadzenie kursow wlasnych to jest bardzo dobra opcji ;-)
Post #21
Odpisał
Marek1981
20 lip 2010, 10:42:43

W tej chwili na średnim kursie czeka się 4 dni (EUR/PLN), więc nie jest tak źle. Były czasy gdzie czekało się i tydzień. Nie wiem jak to się w dłuższej perspektywie zachowuje, bo nie obserwuje kursu średniego

@commcore - co do marudzenia to nie było tylko do Ciebie. Wczoraj poczytałem sobie forum Walutomatu (od dłuższego czasu mnie tu nie było) i co drugi post to narzekanie na coś. Nic tylko to się nie podoba, tamto się nie podoba. Bardzo sporadycznie pojawiają się posty którą mówią, że Walutomat to świetne narzędzie, którym niewątpliwie jest.

Pozdrawiam
Konki
Post #22
Odpisał
Konki
21 lip 2010, 08:20:37

Jak chcesz dobze wymienic na walutomacie to kilka razy dziennie trzeba zerknac na kursy jakie sa i napewno wymienisz po bardzo dobrym kursie a TYM co mysla ze zrobi za nich automat to czekaja dniami i narzekaja czemu tak dlugo itd najlepiej jak by kasa sama przyszla pod drzwi ;-). Ostatnio znalazlem w sieci taki kantorek http://www.e-kantorwalutowy.pl/currency.php ponoc kase dostarczaja na zamowienie do drzwi domowych --to dla nie niecierpliwych ;-)

Pozdrawiam
Post #23
Odpisał
Marek1981
21 lip 2010, 09:53:43

@Marek1981

Widzisz, wlasnie o to chodzi, musisz kilka razy dziennie spogladac, kombinowac, szukac innych ofert. Jak jestes z tym otrzaskany to wycisniesz wiecej niz ktos, kto zdal sie na automat. I wlasnie o to mi chodzi, automat przestal dobrze dzialac, a najlepiej beda sie mieli kombinatorzy.
Tak czy inaczej podoba mi sie rozwiazanie jakim jest walutomat, chociaz moim zdaniem wlasnie automat jest daleki od idealu.
Post #24
Odpisał
commcore
21 lip 2010, 13:03:33

Niestety nie wszyscy użytkownicy maja czas, żeby siedzieć na necie i śledzić kursy. Prowadząc małą firmę mam ważniejsze sprawy niż gra na walutomacie. Dla mnie poprzednia formuła była idealna. Tacy użytkownicy już odpłyneli już z walutomatu.
Post #25
Odpisał
bob.budowniczy
21 lip 2010, 15:20:13

Miernikiem słuszności wprowadzenia ostatnich zmian w Walutomacie jest wzrost obrotów.To jest najważniejszy Miernik.Myślę,że poszukiwanie rozwiązań mających zadowolić każdego użytkownika jest całkowicie kontraproduktywne lub innaczej bezcelowe.Pozdrawiam wszystkich narzekających.
Post #26
Odpisał
drakula1
21 lip 2010, 20:53:57

Commcore napisze niechcac przechwalic walutomatu to bardzo porzyteczne narzedzie codziennie wymianiam ok 10-15 tys euro dostaje lepszy kurs niz w banku a podrugie lepszy niz w kantoze nie musze sie nosic z kasa 0,5-1 grosza do przodu lub tylu to nie robi roznicy czasem zyskuje a czesme trace suma sumie jestem na plusie.

Jak wymieniasz wymieniasz codziennie za ok 200-300 tys zloty na waluty to mozesz podpisac z bankiem umowe na wymiane i wtedy mozesz miec kursy po cenie on-line.
A jak mnijesze pieniazki to walutomat jest dobra sprawa wymieniasz 24 h

np na godzine 23.16 eurpln mozesz kupic po 4.10 a sprzedac po 4.095 sredni masz 4.1065 to jest zaledwie 0,5 grosza !!!!!!

Taka jest cena w jednym z lepszych kantorow w WARSZAWIE
EUR/PLN 4.09 4.125
Takze wniosek jest jasny ;-)))))

Wazne aby wzrastala plynnosc z tego co widze wacha sie od 150-300 tys euro ;-))))))) takze idziemy do przodu
Post #27
Odpisał
Marek1981
21 lip 2010, 23:22:11

Dla chcacego wystarczy 2-3 minutki i ma zrobiona wymiane
Post #28
Odpisał
Marek1981
21 lip 2010, 23:24:34

Prowadzac wlasna firme mala czy duza i majac wymiane w walucie to jest oczywista sprawa ze trzeba poswiecie kilka minut dziennie zeby sprawdzic kursy jakies prognozy gdyz lezy to w interesie firmy ;-) Ja sobie nie wyobrazam ze zostawiam wszystko automatowi ;-)))
Post #29
Odpisał
Marek1981
21 lip 2010, 23:27:57

.
Post #30
Odpisał
yanuhsee
26 lip 2010, 07:59:03

Ja jestem zadowolony z Walutomatu.Moja firma ma duzo kasiory i robie odpowiednie zapasy walut.Jak sa tanie to kupuje,jak drogie to nadwyzki sprzedaje.Niestety ksiegowy narzeka na dodatkowa robote.
Post #31
Odpisał
gucio
27 lip 2010, 16:31:13

To trzeba księgowego lepiej opłacać.Mój księgowy nie narzeka,tylko pyta czy mam może dodatkową robotę.He,he.
Post #32
Odpisał
drakula1
27 lip 2010, 18:04:40

Witam wszystkich chcę się podzielić refleksją osoby, która raz w miesiącu kupuje CHF żeby spłacić kredyt. Do tej pory przy średnim kursie kupując 400 -500 CHF pomniejszałem sobie ratę o około 50 zł uwzględniając wszystkie opłaty. Dzisiaj różnica między spreadem bankowym a najniższą ofertą sprzedaży CHF (nic nie ma po kursie średnim) wynosi 3 grosze i cała zabawa traci dla mnie sens. Walutomat był do tej pory fajną alternatywą wobec banku o kantorów -taniej, szybciej, proście, w sytuacji ustalania kursów staje się "forexem" tylko po co ? Niestety moim zdaniem właściciele Walutomatu będą zainteresowani podtrzymaniem tego rozwiązania ponieważ moje pieniądze cały czas leżą u nich i procentują. Taki life :-pozdrawiam innych użytkowników
Dharm
Post #33
Odpisał
Dharm
2 sie 2010, 10:28:18

Witam,
@Drahm po pierwsze zmiany wprowadziliśmy na prośbę Użytkowników serwisu, którzy narzekali, że wymiany po kursie średnim trwają zbyt długo. Odczuwali to zwłaszcza Użytkownicy chcący wymienić CHF. Teraz wymiany przyspieszyły.

Po drugie, po raz kolejny informuję, że nie zarabiamy na oprocentowaniu środków Użytkowników.

Pozdrawiam
Adrian Łaźniewski
Walutomat.pl

Post #34
Odpisał
Walutomat
2 sie 2010, 11:33:05

Dziękuję za odpowiedź, doczytałem już o oprocentowaniu , przepraszam za insynuajcje :). Zresztą nie TO jest dla mnie kłopotliwe na czymś macie prawo zarabiać. Kłopotliwe jest to, że transakcja "małego" kupującego robi się nieopłacalna przy różnicy 3 groszy i niedużej kwocie wymiany. Stwierdzam fakty a nie narzekam. Problem czasu wymiany po kursie średnim moim zdaniem nie leżał w wartości kursu ale w w zbyt małej ilości osób korzystającej z Walutomatu, z tego punktu widzenia argument, że Użytkownicy tak chcieli jest chybiony. Proszę zwrócić uwagę że od ładnych kilku dni ruch na CHF jest raczej mizerny
pozdrawiam
Dharm
Post #35
Odpisał
Dharm
2 sie 2010, 11:52:51

Ja też uważam, że przestało się opłacać.... na dzień dzisiejszy kupie Euro w kantorze za mniej niż kurs średni, Dzisiaj w kantorze mam 4.02 sprzedaz na tablicy - przy wiekszej ilosci zjadą mi z 6 oczek w dół...
Teraz walutomat jest atrakcyjny dla sprzedających walutę - dla mnie jako kupującego już nie...

pozdrawiam
Post #36
Odpisał
roy
2 sie 2010, 12:32:48

Witam,
jeśli chodzi o CHF to już na początku istnienia serwisu pojawił się argument, że w Polsce zawsze więcej będzie chętnych do kupna tej waluty, a mniej do jej sprzedaży. Niewielu Polaków zarabia w CHF.

Jeśli chodzi o opłacalność korzystania z Walutomatu to uważamy, że musi być ona atrakcyjna. Świadczą o tym rosnące obroty serwisu. Trudniej teraz dokonać transakcji po kursie średnim, ale Użytkownicy jasno dali do zrozumienia, że ważniejsza jest da nich szybkość wymiany, zwłaszcza gdy kurs ulega ciągłym zmianom.

Pozdrawiam
Adrian Łaźniewski
Walutomat.pl
Post #37
Odpisał
Walutomat
3 sie 2010, 14:41:40

Ludzie przeczytajcie Pytania i Odpowiedzi zanim zaczniecie pisac, zalic sie itp. Walutomat to nie gielda walut, od tego jest Forex. Walutomat ma sluzyc do szybkiej wymiany walut nie ruszajac tylka z domu! To czy sie sprzeda/kupi szybko zalezy od tego po jakim kursie sie zlozy zlecenie. Taka jest idea walutomatu, nie ma nigdzie ani slowa, ze ktos ma cos zarobic. Sprzedajac lub kupujac walute w kantorze nikt nikomu nie wypomina,ze sie straci bo cena inna niz na gieldzie. Kazdy chce kombinowac by wycisnac grosza, jak ktos ma leb to wykombinuje, jak ktos chce sprzedac to sprzeda. Ktos chce handlowac ostro to niech sobie zalozy konto na Forexie, placi prowizje i cieszy sie gdy zarobi(polecam poczytac o Forexie).Nie ma przymusu. Druga sprawa to powracajace insynuacje,ze walutomat zarabia na lokatach itp. KOGO TO OBCHODZI? Gdyby nawet to co? Niech mi ktos pokaze kogos kto dzis robi za darmo? Dzis by dostac z piachy w nos trzeba poprosic. Walutomat nie pobiera od nas zadnych oplat, wiec w czym problem?? Czyzby syndrom polaka? "Sam nie zarobie to nie dam i Tobie zarobic"? , "Kole w oczy" ?? itp. Ciekawe co by bylo gdyby Walutomat pobieral prowizje od udanej tranzakcji? Juz widze ten lament i slowa krytyki, rozboj w bialy dzien. Tylko ciekawe dlaczego nikt sie nie zastanowi,ze za lacze trzeba zaplacic, za domene tez, ludziom ktorzy stworzyli i serwisuja strone itp. Komu nie pasi niech wymienia w kantorze lub w banku. Sorry za ostre slowa, ale czasami tak trzeba by dotarlo.
Post #38
Odpisał
Tofik
3 sie 2010, 17:37:40

Dokładnie tak jak piszesz,zgadzam się w stu procentach,kiedyś sam o tym pisałem.
Post #39
Odpisał
marekpl1
3 sie 2010, 19:24:46

nie zgodzę się - na stronie głównj jest kalkulator, który sugeruje atrakcyjność kupna waluty w porównaniu np z kantorem a jest to g... prawda!, wlasnie przed chwilka wrocilem z poczty - gdzie zakup euro 3.84 sprzedaz 3.99 - a teraz kurs sreni na walutomacie jest 4.0053. Potrzebuje kupic dwadziescia pare tys euro - przy tej kwocie z marszu mam kilka oczek w dol w kantorze.
Walutomat jest dobry dla sprzedajacych euro - sprzedaja praktycznie powyzej ceny kantorowej, a kupujacy tak jak ja nie odnosi korzysci na roznicy kursu. Po prostu kurs sredni jest na poziomie sprzedazy w kantorze i to jest chore...
jak ktos nie ma kantoru, poczty w okolicy to moze jest mu wygodniej - ale na pewno nie taniej jak sugeruje kalkulator na głównej
pozdrawiam
Post #40
Odpisał
roy
3 sie 2010, 20:20:37

"... wrocilem z poczty - gdzie zakup euro 3.84 sprzedaz 3.99 - a teraz kurs sreni na walutomacie jest 4.0053... "
"... kurs sredni jest na poziomie sprzedazy w kantorze i to jest chore..."

odnoszę wrażenie, że nie do końca rozumiesz skąd bierze się "kurs średni na walutomacie" lub też, co jest bardziej absurdalne, masz pretensje do kursu średniego, że jest na poziomie 4.0053...

co do jednego się z Tobą zgodzę... kalkulator na pierwszej stronie miał sens przed wprowadzeniem możliwości określania kursu... teraz jest trochę jakby niepotrzebny, czy też po prostu śmieszny...

i jeszcze jedno... generalnie, jak kurs gwałtownie idzie w górę i dochodzi do "wysokiego" poziomu, to większość transakcji odbywa się poniżej średniego i na odwrót... teraz właśnie można było obserwować sytuację "na odwrót"...
Post #41
Odpisał
sigal
3 sie 2010, 22:10:00

Witam,

pomysł Walutomatu uważam za niezwykle trafiony - ale w pierwotnej formie - gdy wymiana odbywała się po kursie średnim. Dlaczego?

Piszę z perspektywy osoby, która spłaca kredyt w CHF - raz w miesiącu. Uwolnienie kursu jest jak najbardziej zgodne z "regułami sztuki". Rynek jest przecież najlepszym regulatorem ceny. Nie można zaprzeczyć - wszystko się zgadza.

Jednak z mojego punktu widzenia Walutomat jest dzisiaj bezużyteczny. Jaka jest moja motywacja? Nie interesuje mnie zarobek na walucie. Chcę jedynie możliwie najtaniej kupić walutę w danym momencie - z reguły na początku miesiąca (po wypłacie, a przed spłatą raty kredytu). Nie mam możliwości przeznaczyć na zakup waluty więcej czasu niż powiedzmy 30 minut. Po prostu nie opłaca mi się siedzenie przed komputerem i śledzenie kursu. Chcę kupić szybko - ze świadomością, że kupuję taniej niż w banku i kantorze. Składając takie zlecenie po kursie średnim - mam przekonanie, że lepiej w danym momencie nie kupię. Analiza dostępnych aktualnie zleceń, oczekiwanie w kolejce i reagowanie na zmieniający się stale kurs waluty - to fantastyczne narzędzia dla osób, które walutą handlują albo też osób, które mają na tyle dużo czasu by walczyć o każdy grosz.

Nie wiem jaką część klientów reprezentuję. Prawdopodobnie zarządzający serwisem dysponują statystykami, z których wynika, że należę do mniejszości. Szkoda - naprawdę jestem pod wrażeniem pracy jaka w serwisie została wykonana. Nie lubię jak człowieka bank "rąbie" na racie w banku. Dlatego poleciłem rozwiązanie Walutomatu przynajmniej 3 kolejnym osobom, które są w mojej sytuacji i spłacają aktualnie kredyt. Aktualnie nikt ze znajomych z serwisu nie korzysta - prosta kiedyś usługa zamieniła się w mini Forex, na który nie mamy czasu.
Post #42
Odpisał
bagins
31 sie 2010, 22:34:34

Zgadzam sie z przedwócą.
Moje obroty na walutomacie są spore, musze co miesiąc odprowadzać podatek w PLN, za coś żyć, a zarabiam tylko w EUR.
Walutomat stał się giełdą handlową gdzie wszyscy chcą jak najdrożej sprzedać, ale bardziej gdzie wszyscy chcąjak najtaniej kupić. To nie jest juz taki wygodny serwis wymiany.
no i do tego ten archaiczny model biznesowy z oplatami % za każda tarnsakcje, pobierany od każdego z wymieniających. coz, powrot do korzeni, w kazdym momencie juz teraz kantor obok mnie ma lepszy kurs niż walutomat, nie mówiąc już o braku prowizji.
Gorzej, że pewnie podobnie jak z Allegro rozsądnej konkurencji nie będzie na rynku :(
Post #43
Odpisał
commcore
9 wrz 2010, 11:17:58

W sumie ten problem można by w prosty sposób rozwiązać, gdyby była opcja typu "kurs średni + 1 grosz" itp. Rozwiązałoby to i problem tych, którzy po prostu chcą kupić/sprzedać walutę w dobrej (dla siebie) cenie, eliminując konieczność śledzenia zmian kursów, a z drugiej dałoby możliwości "spekulantom".
Post #44
Odpisał
antekm
23 wrz 2010, 22:25:22

Witam,

dziękuję za przekazaną koncepcję. Wszystkie uwagi oraz pomysły naszych Użytkowników są przez nas szczegółowo analizowane i przekazywane pod rozwagę osobom decyzyjnym.

Pozdrawiam,
Anna Szofer
Walutomat.pl
Post #45
Odpisał
Anik
23 wrz 2010, 22:43:32

Z praktyki, wolalam poprzednie rozwiazanie. Bylo szybsze.
Post #46
Odpisał
Martah
30 wrz 2010, 01:29:21

Anik-peknie Wam glowa od naszych pomyslow.Kazdy pomysl jest indywidualny i krotko mowiac aby sie glownie pomyslodawcy oplacal.
Jak widac oplaty nie wplynely na obroty.A jak np.JA widze ze w kantorze taniej to nie wypisuje tu postow tylko ide do kantoru i wymieniam.Przeciez nikt nam nie karze wymieniac waluty tylko w WALUTOMACIE.
Pozdrawiam
Post #47
Odpisał
gucio
30 wrz 2010, 13:32:07

Wczoraj ok południa wystawiłem zlecenie wymiany GBP na PLN po stałym kursie 4.6499

Dzisiaj w ostatnich 10 transakcjach widze, ze doszło do transakcji po 4,6500:

07:57:09 4.6500 343,68 GBP
13:25:09 4.6500 656,32 GBP

Jednak moje zlecenie nie zostało w ogole zrealizowane (jedynie 150 GBP juz później).

Jak to możliwe, ze moje zlecenie zostało pominiete, a ktoś kupił GBP po wyzszym kursie ?
Post #48
Odpisał
Konto usunięte
30 wrz 2010, 15:04:00

Witam,

@froto - nawiązując do przedstawionej przez Pana sytuacji:

W pierwszej kolejności do zlecenia 656.32 GBP na PLN po kursie 4.6500 dopasowywane były najkorzystniejsze zlecenia przeciwstawne, ponieważ zlecenie to było najstarszym oczekującym zleceniem na danej parze walutowej.

Do tego zlecenia zostało dopasowane zlecenie PLN na GBP w kwocie 3751.38 PLN po kursie średnim, który w danej chwili wynosił 4.6508. Po zrealizowaniu transakcji 656.32 GBP na PLN, Pana zlecenie wymiany 1620 GBP na PLN po kursie 4.6499 dopasowane zostało do najkorzystniejszej oferty przeciwstawnej. Zlecenie to zostało zestawione z ofertą 699.49 PLN na GBP po kursie średnim, który wyniósł wtedy 4.6508.

Zlecenie wymiany 656.32 GBP na PLN po kursie 4.6500 było starsze od Pana zlecenia 1620 GBP na PLN po kursie 4.6499.

Podobna sytuacja wystąpiła w trakcie wymiany walut o godzinie 07:57.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

Pozdrawiam serdecznie,
Patrycja Wieczorek
Walutomat.pl
Post #49
Odpisał
Pati23
30 wrz 2010, 21:30:27

@Pati23: a właściwie jakie jest uzasadnienie takiej właśnie metody dopasowywania zleceń? O ile dobrze rozumiem sytuację, to przyjęta metoda jest raczej bez sensu.

Rozważmy taką hipotetyczną sytuację, w której złożono dwa zlecenia wymiany GBP na PLN: jedno po 4.70 (5 godzin temu) i jedno po 4.60 (2 godziny temu). Powiedzmy że nie ma żadnych innych zleceń wymiany GBP na PLN, a za to jest jedno jedyne zlecenie przeciwstawne: PLN na GBP po kursie średnim. Przyjmijmy ponadto, że w danej chwili kurs średni to 4.50, czyli nic się nie dzieje, żadne zlecenie nie jest realizowane.

No i teraz załóżmy, że w ciągu minuty kurs średni rośnie do 4.80. Wtedy, o ile dobrze rozumiem Pani wyjaśnienia, jako pierwsze zostanie zrealizowane starsze zlecenie, czyli wymiana nastąpi po kursie 4.70, prawda?

No a co by się stało, gdyby taka sama zmiana kursu nastąpiła w dwóch krokach: po minucie do kursu 4.65, a dopiero po kolejnej minucie do 4.80? Czy dobrze rozumiem, że najpierw zostałoby zrealizowane zlecenie młodsze, czyli wymiana nastąpiłaby po kursie 4.60?

Czyli mimo, że te dwie sytuacje rynku są właściwie identyczne (zmiana kursu średniego z 4.50 na 4.80 bez pojawienia się żadnych nowych zleceń na Walutomacie), to Walutomat realizuje w nich inne zlecenia. Czy to tak właśnie ma wyglądać?

Jaki sens ma metoda dopasowywania zleceń, w której kolejność realizacji zleceń zależy od częstości próbkowania średniego kursu?

A może czegoś tu nie rozumiem?
Post #50
Odpisał
l515
30 wrz 2010, 22:41:04

Strona 1 z 2
  1    2      
Idź do strony

Podpowiedź

Formatowanie tekstu
  • tekst - [b] tekst [/b]
  • tekst - [u] tekst [/u]