Strona 1 z 1
  1  
Idź do strony

Konto walutowe PKO BP

Witam, byłem w banku PKO BP i spytałem o założenie konta walutowego, poinformowano mnie, że będę musiał na wstępie wpłacić 300 EURO i że za prowadzenie konta są jakieś opłaty. Czy ktoś ma takie konto w PKO BP i jak to wygląda w praktyce?
Temat założył
Trabant86
22 lut 2010, 21:59:59

Konta oszczędnościowe są bez opłat
Post #1
Odpisał
martens
23 lut 2010, 14:23:05

martens, konto walutowe nie jest oszczednosciowym.
Sprawdzalem konto EUR w PKO SA i BP i w obydwu jest koniecznosc utrzymania minimalnych srodkow na koncie w wysokosci 100 EUR oraz pobierana jest comiesieczna oplata 5 zl.

Najlepiej wyglada kontro EUR w BZ WBK, gdzie nic sie nie placi za prowadzenie i nie trzeba trzymac zadnych srodkow na koncie - tam wlasnie zalozylem konto walutowe z dostepem przez internet - kwota w euro z walutomatu wplywa na konto co do centa :-)
Post #2
Odpisał
mindfinder
24 lut 2010, 09:22:33

Mamy zatem trochę rozbieżne informacje. Tak się składa, że mam k-ta walutowe w obydwu bankach. W PeKaO SA k-ta walutowe są bezpłatne dla posiadaczy m. in. Eurokonta Srebrnego (pozostałość po fuzji z BPH) i nie ma tam konieczności utrzymywania jakiegoś salda. W PKO BP k-ta oszczędnościowe są bezpłatne, ale musisz przy zakładaniu wpłacić 300 sztuk waluty. K-ta oszczędnościowe to takie, w których bez prowizji możesz wypłacić tylko 1 raz w miesiącu. Przynajmniej tak jest w W-wie. Pozdr
Post #3
Odpisał
martens
24 lut 2010, 09:51:32

Jeśli chodzi o konto EURO BZ WBK to wyczytałem w "Taryfa opłat i prowizji", że za założenie konta pierwsze 12 miesięcy mamy kartę za darmo a po upływie tego czasu płacimy 1,5EUR na miesiąc za jej posiadanie. Jak jest w praktyce mindfinder?
Post #4
Odpisał
Trabant86
24 lut 2010, 16:35:57

Karta do konta EUR w BZ WBK nie jest obowiazkowa, wiec jej nie wzialem i szczerze nie interesowalem sie szczegolami oplat w przypadku jej posiadania.
Post #5
Odpisał
mindfinder
26 lut 2010, 11:03:28

Ok, teraz już wszystko wydaje się jasne. Wynika z tego, że w BZ WBK opłaca się założyć konto EURO. Dziękuję mindfinder'owi.
Post #6
Odpisał
Trabant86
26 lut 2010, 17:48:40

Zdecydowanie konto EUR w WBK to najlepsza opcja, zero oplat za prowadzenie (od 5 lat WBK nie pobiera juz oplat), brak koniecznosci trzymania min kwoty, wyplaty w oddziale za free. Jednak nie radze robic przelewow na rachunek EUR innego banku, nawet krajowego, gdyz jest pobierana oplata jak za kazdy przelew walutowy w obrocie miedzynarodowym (kod SWIFT). Zwykle jest to jakis procent ale nie mniej niz np. 30 zl (tak mnie moj bank policzyl i jest to norma takze w innych bankach). Jedyne sluszne wyjscie, to wyplata gotowkowa EUR w oddziale WBK i wplata w innym banku. W ten sposob cala operacja kupna waluty nie kosztuje ani centa/grosza ;-)
Post #7
Odpisał
mindfinder
28 lut 2010, 22:22:05

Witam mam pytanie.
Mam normalne konto w banku PKOBP czy bede mógł na nie wypłacić Euro z walutomatu?
Post #8
Odpisał
damian948
2 mar 2010, 18:51:28

Co to znaczy normalne konto?Aby wpłacić jakąś walutę należy mieć otwarte konto w tej walucie.
Post #9
Odpisał
drakula1
2 mar 2010, 19:05:16

Drogi damian948, musisz mieć oddzielnie otwarte konto walutowe w PKOBP by pieniądze przelane były w walucie Euro. Oczywiście jest też możliwość przelania(wiem z praktyki bo tak zrobiłem) Euro z walutomatu na Twoje tzw. zwykłe konto lecz wtedy bank przeliczy Ci Euro na Złotówki po ich kursie.
Post #10
Odpisał
Trabant86
3 mar 2010, 08:42:09

@damian948 jesli rzeczywiscie nie masz konta EUR, to nie polecam zakladania go w PKO BP ani PKO SA, gdyż pobieraja prowizje za prowadzenie konta jak i koniecznym jest utrzymanie minimalnego wkladu (100 EUR), za to konto EUR w WBK nic nie kosztuje i nie ma koniecznosci utrzymania minimalnego salda. No chyba, ze zamierzasz zaoszczedzic znacznie wiecej niz prowizja za prowadzenie konta w PKO, to wtedy warto zalozyc je w PKO. Nie wiem jak w PKO z obsluga konta EUR przez net - czy jest mozliwe, a jesli tak to czy cos to kosztuje (zapewne...). W WBK obsluga przez net jest darmowa.

Pozdrawiam,
mindfinder
Post #11
Odpisał
mindfinder
3 mar 2010, 11:56:38

dzięki wielkie...
Post #12
Odpisał
damian948
4 mar 2010, 11:10:13

Witam.
Mam trochę inne pytanie dotyczące banku PKOBP: przelałem dzisiaj ok 18.30 PLNy na walutomat i nie widzę kasy a teoretycznie powinna pojawić się bez opóźnień. Może mi ktoś napisać jakie jest opóźnienie przy takim przelewie?
Post #13
Odpisał
milix
4 mar 2010, 21:32:41

Też mam konto w PKO BP i trzeba troszkę poczekać. Wczoraj założyłem konto walutowe w BZ WBK i jest ono całkowicie bezpłatne.
Post #14
Odpisał
Trabant86
6 mar 2010, 11:49:17

Witam,

Chciałem założyć konto oszczędnościowe CHF w PKO BP, ale niestety przelewy zewnętrzne są płatne. Pytałem w dwóch różnych oddziałach i na info linii. Więc chyba najlepiej wychodzi konto w BZ WBK.
Post #15
Odpisał
pitmk
26 mar 2010, 10:26:55

W pko bp konta walutowe platne, przelew z zagranicy z prowizja. W bzwbk konto w euro bezplatne + karta bardzo uzyteczna(e-zakupy) + przelew z zagranicy bezplatny.
Post #16
Odpisał
mikit
27 mar 2010, 23:15:44

Witam.
Mam konto w PKO BP i założyłem dodatkowo konto techniczne w euro ( bezpłatnie). Mam nadzieję że będę mógł wpłacać na nie euro.
Post #17
Odpisał
pirini
30 mar 2010, 20:57:37

Mam pytanie do pirini: jak udało Ci się założyć bezpłatne konto w Euro w PKO BP?
Post #18
Odpisał
Trabant86
18 kwi 2010, 09:35:46

Ja mam bezplatne konto - tzw. techniczne w pkobp prowadzone w CHF (zalozone do kredytu). Moge na nie wplacac CHF w kasie- przez przelew jeszcze nie probowalem.
Nie rozni sie ono niczym od zwyklego ROR- no moze brakiem jakiejkolwiek karty i brakiem obslugi ww rachunku przez internet. Ale działa :-)
Moze da rade zalozyc takie bez kredytu?
Post #19
Odpisał
warg29
18 kwi 2010, 18:06:51

Witam
mam również bezpłatne konto w CHF w PKO BP. Założyłem bez jakiegokolwiek kredytu, innego płatnego konta. i mam obsługę przez internet równiez za darmo. Ponoć konta walutowe oszczędnościowe w PKOOBP sa bezpłatne.
Post #20
Odpisał
Tomek J.
18 kwi 2010, 19:06:46

Witam,obecnie pracuję 2miesiące w Niemczech z polskiej firmy. By dostać kompletne bez przewalutowań wynagrodzenie muszę założyć konto walutowe. Czy polecacie mi konto w BZ WBK? Chodzi mi tylko by dostać gotówke w euro niepomniejszona o jakieś opłaty i wybrać ja w polskim oddziale bankowym. Czy będzie dla mnie korzystne założenie tego konta tylko dla tej jednorazowej operacji?
Post #21
Odpisał
katarzynka11
27 maj 2010, 15:18:59

Nic nie placisz za konto i masz 5 sms bezplatnych w m-cu do potwierdzen operacji.
A potem mozesz posiadac to konto o stanie zerowym nawert jak juz wszytkie pieniadze wyplacisz i wydasz na dobra impreze :)
Post #22
Odpisał
Nabal
27 maj 2010, 15:22:20

Kilka dni temu udałem się do nieszczędnego PKO BP w celu otwarcia konta. I wyszłem bez niczego... Przy zakładaniu konta dowiedziałem się że musze wpłacić na miejscu 100€ !! Najlepiej dla nich w zł w kasie by złoić mnie na kursie! Nie wspomne już, że bankowości elektronicznej bym nie miał z uwagi że nie posiadałem i nie chciałem mieć innego konta.
Niczym nowym ten bank mnie nie zaskoczył. Ich bezsensowne zasady nie zmieniły się od czasu jak od nich uciekłem.
Wybrałem konto w ING. Prowadzenie za darmo, przelewy SEPA 5 zł, do tego mogę wziąć kartę do konta. Nie musiałem wpłacać haraczu na dzień dobry, a o taką oczywistość jak dostęp przez net nie musiałem nawet pytać.
Post #23
Odpisał
Netarea
27 maj 2010, 20:50:28

Dlatego tu optuję za dołączeniem ING Banku. Jest lepszy niż PKOBP a wśród potencjalnych użytkowników Walutomatu z pewnością nie mniej popularny
Post #24
Odpisał
martens
28 maj 2010, 13:25:39

Hej a ile idzie przelew z ING na walutomat?? Mozliwa realizacja poza godzinami pracy, czyli sobota - niedziela lub po 18:00?
Post #25
Odpisał
gluchy3
18 lip 2010, 23:16:20

rozliczenia między bankami nie są możliwe w sobotę, niedzielę i po 18.00 natomiast internetowe przelewy w ramach jednego banku realizowane są na bieżaco przynajmniej tak powinno być
Post #26
Odpisał
hania
19 lip 2010, 12:08:02

Witam,
o tym jak długo idzie przelew można się przekonać za darmo dzięki serwisowi Kiedykasa.pl.

Pozdrawiam
Adrian Łaźniewski
Walutomat.pl
Post #27
Odpisał
Walutomat
19 lip 2010, 14:24:52

Przelewalem wlasnie EUR z konta w mBank na konto EUR w ING.
Czas operacji: poniedzialek 9:30 - środa 9:30. Zenada.
Serwis kiedykasa.pl ukazuje ta transakcje realizowana w ciagu 1 dnia. No zenada.
Wiec czy jak przeleje teraz z ING na walutomat to co? Znowu 2 dni czekania?
Tak wiec sybciej jest skoczyc do kantoru. Prosilbym dołaczyc ING Bank :)
Post #28
Odpisał
gluchy3
22 lip 2010, 01:44:47

Witam,
niestety nie odpowiadamy za sprawność systemu rozliczeń międzybankowych.
Jeśli chodzi o konta w kolejnych bankach to już wielokrotnie poruszaliśmy sprawę na forum.

Pozdrawiam
Adrian Łaźniewski
Walutomat.pl
Post #29
Odpisał
Walutomat
22 lip 2010, 13:41:45

@ gluchy3: kiedykasa dotyczy przelewów złotówkowych, a nie walutowych...
Post #30
Odpisał
sigal
22 lip 2010, 15:23:57

Witam,
W PKO BP istnieje coś takiego jak "techniczne konto walutowe".
Przydaje się ono zwłaszcza przy spłacie kredytu w obcej walucie.
Wygląda to tak, że o dowolnej porze można zrobić przelew z konta PLN w PKO BP-bezpłatnie lub z konta jakiegokolwiek innego banku - płacąc wg taryfy opłat tego banku na techniczne konto walutowe. Bank PKO BP przelicza oczywiście po swoim kursie z danego dnia, ale mam wrażenie że w ramach wpłaty większej ilości środków ten kurs zmniejszany. Można też dokonać wpłaty CHF w oddziale banku. Zarówno prowadzenie konta jak i wpłaty w oddziale oraz przelewy z PKO BP nie są obciążone dodatkowymi opłatami.jedyny minus takiego konta to brak podglądu w necie ( o stanie konta walutowego można uzyskać informacje w oddziale banku lub dzwoniąc na infolinię).Nie wymagana jest też minimalna ilość środków na koncie.
Posiadam takie techniczne konto walutowe od roku i jestem zadowolona z jego funkcjonowania.
Pozdrawiam,
Justyna
Post #31
Odpisał
Konto usunięte
23 lip 2010, 22:14:29

Witam.
Ja mam takie pytanie bo nie za bardzo rozumiem co tutaj piszecie.
Czy jezeli zaloze konto w BZWBK i bede otrzymywal raz w miesiacu pieniadze z Niemiec w Euro to czy bedzie to traktowane jako przelew walutowy w obrocie miedzynarodowym ktory jest platny czy jako zwykle otrzymanie przelewu ktore jest bezplatne ?
Z gory dzieki za odpowiedz
Post #32
Odpisał
flatron1
3 sie 2010, 20:20:30

Witam,

przelew walutowy w ramach różnych banków jest traktowany przez banki jako przelew zagraniczny. Tego typu przelew zawsze wiąże się z dodatkowymi prowizjami.

Natomiast przelew walutowy w ramach tego samego banku (np. BZ WBK) jest bezpłatny.

Pozdrawiam,
Patrycja Wieczorek
Walutomat.pl
Post #33
Odpisał
Pati23
4 sie 2010, 19:06:35

Witam ponownie,
w takim razie mam jeszcze jedno pytanie - czy ktorys z bankow oferuje takie konto walutowe z ktorego nie jest pobierana prowizja w przypadku przelewu zagranicznego, poniewaz placic miedzy 80 a 200 zl to troche duzo jak dla mnie. Od razu dodam ze nie mam pojecia z jakiego banku beda wysylane pieniadze do Polski.
Post #34
Odpisał
flatron1
5 sie 2010, 11:40:23

Dotychczas posiadałem konto w PKO(Żubr) miesięczne opłaty wyglądały następująco:
- prowadzenie konta Eurokonto plus 11,50zł
- 2 karty po 3zł to 6zł
- opłata za przychodzący przelew zagraniczny 20zł
co daje miesięcznie 37,50 x 12 = 450zł !!!! Zlikwidowałem juz karty,comiesięczne przelewy z zagranicy przychodzą już na konto w BZ WBK-niestety trzyma mnie w tym banku jeszcze pożyczka ,jak tylko ją spłace pożegnam się z tym bankiem raz na zawsze.

W WBK idzie to tak:
- prowadzenie konta 7zł(jesli miesięczne wpływy są w wysokości min.1000zł wtenczas konto jest zadarmo).Na koncie mam dosyć "duży ruch"-między innymi dzieki Walutomatowi więc nie ma problemu ze spełnieniem tego warunku.
- opłata za karty (2szt x 3zł = 6zł).Z tym , że za każdą transkacje przeprowadzoną kartą płatniczą(Wydajesz i zarabiasz) dostaje zwrot w wys.1% od zakupów.Z uwagi na wygode korzystam bardzo często z karty,wystarczą zakupy na 600zł miesięcznie i karty się "zwracają" -nie wspominając o tym ,że można na tym jeszcze "zarobić"
- opłata za przychodzący przelew zagraniczny ZERO

Niech sobie każdy sam odpowie na pytanie gdzie mieć/założyć konto:
PKO(Żubr) 450zł > BZ WBK 0zł - rocznie

ps.jedyny minus przy koncie złotówkowym w WBK to płatne przelewy zewnetrzne 0,50zł - dlatego też wykonuje je z mBanku
Post #35
Odpisał
Blacky
5 sie 2010, 20:45:20

jeśli wziąłeś konto WYdajeszZarabiasz to tak masz :p
przy koncie <30 masz:
0zł za konto walutowe/normlane
0zł za karte do konta normalnego (musisz zrobic 3 trasakcje karta, nawet po 1gr)
karta do walutowego nie potrzebna
0zl za przelew z konta zwyklego/walutowego na rachunki walutomatu

czego wiecej chciec?
Post #36
Odpisał
marcinj
10 sie 2010, 09:19:03

"czego więcej chcieć?"

<30...
Post #37
Odpisał
sigal
10 sie 2010, 10:07:13

hehe dobre sigal
Post #38
Odpisał
Blacky
10 sie 2010, 11:30:27

W BZ WBK założenie konta, prowadzenie i przelewy są za darmo i nie ma limitu który trzeba wpłacić przy zakładaniu rachunku.
Post #39
Odpisał
Trabant86
12 sie 2010, 13:40:20

Ja mam konto w ING, ile będzie mnie kosztować przelew EUR na moje konto i ile kosztuje wypłata EUR? Rozumiem że mogę je tylko wypłacić w okienku bankowym? A może lepiej założyć sobie konto w WBK?
Post #40
Odpisał
trajano
17 sie 2010, 11:59:48

Witam,

informacje o kosztach związanych z wypłatą środków z Walutomatu znajdują się na stronie: https://www.walutomat.pl/help.php?help=69#10240

Jeśli chodzi o wpłaty do Walutomatu,to koszt wysłania przelewu w walucie (przelew z opcją SHA) z banków innych niż PKO BP, BZ WBK i Pekao SA, należy sprawdzić w cenniku danego banku. Przelewy wykonywane z innych banków kierowane są na rachunki Walutomatu w banku BZ WBK, który nie obciąża dodatkowymi opłatami za przyjęcie przelewu z opcją SHA.

Pozdrawiam,
Patrycja Wieczorek
Walutomat.pl
Post #41
Odpisał
Pati23
17 sie 2010, 19:41:27

Zastanawiam się na tym czy pod kątem korzystania z Walutomatu z którego jeszcze nie korzystałem założyć sobie konto w PKO BP czy w BZ WBK. Dlatego, że mam bardzo blisko oddział PKO BP to zadzwoniłem na infolinię do PKO BP i zadałem poniższe pytania :

1. Czy do konta walutowego w PKO BP mogę mieć dostęp z poziomu internetu ?

ODP. Tak - poprzez iPKO.

2. Czy jeżeli wykonam w ramach jednego miesiąca kalendarzowego więcej niż jeden przelew wychodzący z mojego konta walutowego na inne konto walutowe w PKO BP (np. na konto Walutomatu w PKO BP) to czy te kolejne przelewy będą obciążone opłatami ?

ODP. Pierwszy przelew bezpłatny, a wszystkie kolejne będą obciążone opłatą 7,99 zł bez względu na kwotę przelewu.

3. Czy jeżeli na 2 dni przed przelewem wychodzącym zgłoszę chęć wykonania wypłaty gotówkowej z konta walutowego w PKO BP to zostanie mi wypłacona gotówka obojętnie jaką kwotę będę chciał wypłacić z konta walutowego ? (Pytanie to wynikało z tego, że w oddziałach PKO BP istnieją limity co do maksymalnej kwoty wypłaty gotówkowej bez wcześniejszego zgłoszenia. Dotyczy to oczywiście większych kwot).

ODP. Tak - nie ma żadnych ograniczeń w zakresie kwoty wypłaty gotówkowej z konta walutowego w PKO BP jeżeli zostanie zgłoszona taka potrzeba na 2 dni przed wypłatą gotówkową.

4. Czy jeżeli otrzymam więcej niż jeden raz w miesiącu wpłatę na moje konto walutowe w PKO BP za pomocą przelewu z innego konta walutowego w PKO BP (np. z Walutomatu) to będzie to obciążone jakimiś opłatami ?

ODP. Nie. Opłata 7,99 zł dotyczy tylko przelewów wychodzących z konta walutowego w PKO BP, a przelewy przychodzące są bezpłatne dla otrzymującego przelew.
Post #42
Odpisał
robert-g
30 paź 2010, 09:09:59

w jakich godzinach można robić przelewy w ipko walutowe bo niby mam Euro na koncie a wyskakuje mi brak środków .... od 8 do 18 jak czynny jest bank czy o co kaman...
Post #43
Odpisał
voodoo
28 cze 2011, 19:28:53

Strona 1 z 1
  1  
Idź do strony

Podpowiedź

Formatowanie tekstu
  • tekst - [b] tekst [/b]
  • tekst - [u] tekst [/u]
  • tekst - [i] tekst [/i]